MIKULEC: BEZPEČNOSTNÁ RADA RIEŠILA AJ TÉMU ODOVZDANIA MIGOV UKRAJINE

Roman Mikulec, dočasne poverený minister vnútra: Migy, ktoré sú už dávno uzemnené a na ktorých sa nelieta, nepredstavujú žiadny prínos pre obranyschopnosť SR.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 01.03.2023

Jednou z tém dnešného zasadnutia Bezpečnostnej rady SR bolo aj odovzdanie uzemnených stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Pre médiá to uviedol dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). „V tomto zmysle sme na jednej lodi a presvedčení, že tie migy by mali odísť na Ukrajinu," uviedol Mikulec.

Doplnil však, že rada v tejto veci nezaujala nijaké stanovisko. „Migy, ktoré sú už dávno uzemnené a na ktorých sa nelieta, nepredstavujú žiadny prínos pre obranyschopnosť SR,“ doplnil minister. Dodal, však že Ukrajine stroje môžu pomôcť chrániť vzdušný priestor.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.