MIKULEC: POLICAJNÉ MOTORKY ZA VIAC AKO 2 MILIÓNY EUR SI MINISTERSTVO ZASLÚŽI

Motorky sa podľa Mikulca prvýkrát využijú počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Vyrobené sú na policajnú činnosť. Dlhé roky totiž policajti podľa neho využívali motorky, ktoré neboli originálne určené pre nich. Boli upravené, čo podľa neho spôsobovalo komplikácie. 

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 11.08.2021

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) odovzdal v stredu 22 nových motocyklov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra (MV) SR. Motorky sa podľa Mikulca prvýkrát využijú počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Postupne má tiež rezort odovzdať ďalších 30 motocyklov pre potreby krajských a okresných dopravných inšpektorátov. Nákup stál viac ako dva milióny eur.
      
Minister pripomenul, že vozový park MV zdedili v neuspokojivom stave. "Niekoľko rokov nebolo na ministerstve vnútra spustené verejné obstarávanie ani sa tým nikto nezaoberal," povedal Mikulec pri oficiálnom odovzdávaní motoriek v priestoroch leteckej základne Malacky-Kuchyňa. "Tieto motocykle budú prvýkrát nasadené pri návšteve Svätého Otca v septembri v SR, budú sprevádzať celý sprievod aj jeho limuzínu," priblížil. Motorky sú podľa Mikulca vyrobené na policajnú činnosť. Dlhé roky totiž policajti podľa neho využívali motorky, ktoré neboli originálne určené pre nich. Boli upravené, čo podľa neho spôsobovalo komplikácie. V prvej fáze ministerstvo vnútra obnoví vozidlá staršie ako 12 rokov, ako aj tie, ktoré majú najazdených viac ako 250.000 kilometrov.
      
Generálny riaditeľ sekcie ekonomiky MV SR Tomáš Oparty informoval, že nákup motoriek vyšiel na 2,1 milióna eur. "Prebehlo štandardné verejné obstarávanie formou nadlimitnej verejnej súťaže. Prihlásili sa traja uchádzači, kritérium bola najnižšia cena," povedal s tým, že proces konzultovali s Útvarom hodnoty za peniaze.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.