MIKULEC SA BRÁNI, HODINKY ZA 40-TISÍC EUR SÚ VRAJ FALOŠNÉ

Minister vnútra Roman Mikulec je podľa riaditeľky tlačového odboru zberateľom hodniek. Vo svojej zbierke má viacero kusov, no ani jeden z nich podľa nej nepresiahol takú hodnotu, aby to musel Mikulec uviesť v majetkovom priznaní.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 10.06.2021

Minister vnútra Roman Mikulec čelí podozreniu, že vlastní hodinky za astronomických 40-tisíc eur. Ide o model Spirit of Big Bang od značky Hublot. Problém je nielen v cene hodiniek, ale i v tom, že ich minister nepriznal v daňovom priznaní. „Hodinky, na ktoré sa pýtate, sú darčekom, ktorý dostal v minulosti od blízkeho človeka z recesie. Samozrejme, ide o repliku luxusných hodiniek, ktoré nemajú pre pána ministra inú než čisto sentimentálnu hodnotu viazanú na konkrétnu chvíľu a človeka, ktorý mu ich daroval,“ napísala riaditeľka tlačového odboru ministerstva vnútra Barbara Túrosová. Keďže je minister zberateľom, vo svojej zbierke má viacero kusov, no ani jeden z nich podľa hovorkyne nepresiahol takú hodnotu, aby to musel Mikulec uviesť v majetkovom priznaní.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.