MIKULEC SA POĎAKOVAL HASIČOM

Hasiči v roku 2020 absolvovali na Slovensku celkovo 34 913 výjazdov. Podľa ministra Romana Mikulca je tento počet najvyšší od vzniku Hasičského a záchranného zboru.

Foto SITA/HAZZ
Dátum 04.05.2021

Hasiči v roku 2020 absolvovali na Slovensku celkovo 34 913 výjazdov. Pri príležitosti dnešného dňa svätého Floriána, ktorý je patrónom hasičov a záchranárov to na sociálnej sieti napísal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Spomenutý počet výjazdov je podľa ministra najvyšší od vzniku Hasičského a záchranného zboru.

Výrazný nárast výjazdov podľa ministra hasiči zaznamenali k technickým a ekologickým udalostiam, čo súviselo najmä s činnosťami zameranými na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. „V roku 2020 zasahovali hasiči aj pri 8 700 požiaroch. Najviac ich vzniklo v apríli," uviedol Mikulec

V rámci zásahov nemali hasiči podľa ministra v minulom roku núdzu ani o rôzne kuriózne situácie. „V júni boli privolaní do košickej mestskej časti Ťahanovce, kde zachraňovali zo strechy domu kozu, ktoré nevedela sama zliezť dolu," povedal Mikulec s tým, že v auguste zase hasiči z Piešťan asistovali pri odchyte zebry, ktorá pobehovala po sídlisku.

Minister zároveň poďakoval aj všetkým dobrovoľným hasičom, ktorí sú podľa neho neoddeliteľnou súčasťou záchranných akcii.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.