MIKULEC: ŠTÁTNA KARANTÉNA SA NEDÁ SPUSTIŤ LEN TAK, PRETO ZASADNE PRACOVNÝ TÍM

Ivan Korčok doplnil, že za prerušením rokovania vlády o obnovení štátnej karantény pri návrate zo zahraničia nie je politický, ale praktický dôvod. Karanténa sa má realizovať vo vybraných hoteloch a kúpeľných zariadeniach.

Foto SITA
Dátum 12.03.2021

Za prerušením rokovania vlády o obnovení štátnej karantény pri návrate zo zahraničia nie je politický, ale praktický dôvod. Po piatkovom rokovaní kabinetu to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS).
      
"Okamžite sa zíde pracovný tím, ktorý bude riešiť praktické i právne otázky, ktoré z toho vyplývajú," uviedol šéf slovenskej diplomacie. Potvrdil to aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). "To sú veci, ktoré sa nedajú spustiť len tak, je potrebné vyriešiť veľa legislatívnych i technických problémov," povedal Mikulec novinárom s odkazom, aby nič iné za tým nehľadali. "Uvidíme, či vieme vôbec priniesť takú štátnu karanténu, aby bola efektívna a vôbec vykonateľná," povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Stále podľa neho chýba množstvo dát, napríklad o tom, koľko ľudí je v zahraničí. Nie je tiež zodpovedané, či bude karanténa platená alebo neplatená. Za svoj rezort dodal, že komunikujú s Asociáciou hotelov a reštaurácií a postupne pripravujú zoznam hotelov.
      
Vláda mala v piatok rokovať o návrhu štátnej karantény, ktorá by mala byť povinná pri návrate z niektorých krajín. Realizovať sa má vo vybraných hoteloch a kúpeľných zariadeniach. Návrh ministerstva vnútra ráta sa aj s dopracovaním a sprevádzkovaním e-karantény pre umožnenie absolvovania izolácie v domácom prostredí. Rizikové krajiny, pri návrate z ktorých bude nariadená izolácia v karanténnom ubytovacom zariadení, určí hlavný hygienik. Ministri dopravy a zdravotníctva majú vytypovať vhodné ubytovacie zariadenia ich pôsobnosti. Spolu s ministrom vnútra majú zabezpečiť tiež manažment ubytovania osôb v karanténnych zariadeniach.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.