MIKULEC: ŠUTAJ EŠTOK BY MAL VO FUNKCII SKONČIŤ, ÚVO HO USVEDČIL Z KLAMSTVA

Roman Mikulec sa odvoláva na zastavenie trestného stíhania v prípade nákupu vrtuľníka: „Vyzývam ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby sa postavil k týmto svojim klamstvám ako chlap, ospravedlnil sa a vyvodil svoju časť zodpovednosti za šírenie nenávisti.“

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 04.06.2024

Exminister vnútra Roman Mikulec poskytol tlačovej agentúre TASR vyjadrenie, v ktorom sa odvoláva na zastavenie trestného stíhania v prípade nákupu vrtuľníka:

Strana Hlas založila svoju kampaň na mnohých klamstvách. Jedno z klamstiev, ktoré šíril osobne teraz už minister M. Šutaj Eštok v rámci volebnej kampane, bola lož o nákupe vrtuľníka, pri ktorej kritizoval vtedajšieho ministra vnútra Romana Mikulca a manipuloval verejnou mienkou.

Úrad pre verejné obstarávanie usvedčil ministra vnútra Šutaja Eštoka z klamstva. Polícia vo februári tohto roka zastavila trestné stíhanie, ktoré bolo vedené voči Romanovi Mikulcovi, pretože nie je dôvod pokračovať v procese trestného stíhania. V týchto dňoch vydal svoje stanovisko k prípadu nákupu vrtuľníka aj Úrad pre verejné obstarávanie. ÚVO konštatuje, že nedošlo k porušeniu zákona vo verejnom obstarávaní.

ÚVO uznal relevantnosť všetkých krokov ministerstva vedeného ministrom Romanom Mikulcom pri nákupe vrtuľníka. „Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie vo veci nákupu vrtuľníka, ktoré usvedčilo ministra vnútra z klamstva, je poriadnou fackou, ktorú Matúš Šutaj Eštok dostal od nezávislej inštitúcie,“ povedal exminister vnútra Roman Mikulec.

Na základe výmyslov o nákupe vrtuľníka, ktoré šíril Matúš Šutaj Eštok, podnecoval ľudí, šíril nenávisť a jeho fanúšikovia priali zlo, dokonca smrť Romanovi Mikulcovi. M. Šutaj Eštok rozširoval takmer rok nenávisť len na tejto jednej vymyslenej kauze.

„Vyzývam ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby sa postavil k týmto svojim klamstvám ako chlap, ospravedlnil sa a vyvodil svoju časť zodpovednosti za šírenie nenávisti. Zároveň žiadam Petra Pellegriniho, ktorý stál so Šutajom Eštokom a so Samuelom Migaľom na tlačovkách, kde tieto podlé lži šíril jeho nový nástupca v strane Hlas, aby sa zastal predovšetkým všetkých úradníkov, ktorí na tomto verejnom obstarávaní pracovali a ospravedlnil sa im za dehonestáciu ich práce, ktorej sa im od Šutaja Eštoka dostalo,“ dodal exminister vnútra Roman Mikulec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.