MIKULEC: ZA DOBROTU NA ŽOBROTU!

Minulý týždeň s veľkou slávou otvárali ministri vnútra a obrany provizórny drevený most cez Hornád. Dnes sú na moste poruchy, predseda Košického samosprávneho kraja sa sťažuje a Mikulec na sociálnej sieti lamentuje nad jeho nevďačnosťou.

Foto sitA/branislaV BIBEL
Dátum 26.01.2021

Len pred týždňom s veľkou pompou otvárali ministri obrany a vnútra provizórny most cez Hornád. Dlho nevydržal. Podľa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislava Trnku nespĺňa technické parametre na to, aby po ňom mohli jazdiť vozidlá. „Uniká mi zmysel vyjadrení predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku, ktorý znevážil snahu štátnych orgánov pomôcť samospráve vyriešiť dlhodobo zanedbávanú situáciu s mostom nad riekou Hornád vo Veľkej Lodine. Správa štátnych hmotných rezerv SR a silové rezorty (rezort vnútra a Ministerstvo obrany Slovenskej republiky) totiž sanovali problém, s ktorým si Košický samosprávny kraj nevedel poradiť,“ uviedol urazený Mikulec na sociálnej sieti.

Podotkol, že zástupca Správy ciest KSK 17. januára označil v protokole z hlavnej prehliadky mosta jeho stavebno-technický stav za bezchybný. „Po tom, ako sme sa dozvedeli, že sa na moste nachádzajú poškodené drevené časti, začali sme situáciu operatívne riešiť a ponúkli pomoc. Hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom boli dnes vyslaní, aby na miesto doviezli 50 kusov drevených fošní, teda mostín a kovové úchyty na uchytenie obrubníkov zo Správy štátnych hmotných rezerv SR. Sú v kontakte so starostkou, pre snehovú kalamitu je dnes nemožné dostať sa miesto. Prevoz bude vykonaný v utorok. Upozorňujem, že mostiny, ktoré cez víkend vymenila Správa ciest KSK, boli z rezerv, ktoré na miesto doniesli hasiči pri naskladňovaní materiálu. Správa ciest teda mohla operatívne použiť materiál, ktorý bol od štátu,“ dodal Mikulec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.