MIKULEC ZAPLATÍ HOLANDSKEJ FIRME 5,5 MILIÓNA EUR ZA ČISTOPISY DOKLADOV

Ministerstvo vnútra uzavrelo dohodu v hodnote 5 576 400 eur s holandskou spoločnosťou, ktorá nám má dodať čistopisy občianských preukazov, osvedčení o evidencii vozidla, povolenia na pobyt a podobne. 

Foto TASR
Dátum 30.01.2021

Ministerstvo vnútra uzavrelo dohodu na dodanie čistopisov dokladov v hodnote 5 576 400 eur s DPH. Ako sa uvádza v zmluve zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, dodať ich má holandská spoločnosť Idemia The Netherlands B.V. Rôzne druhy dokladov majú byť rezortu dodávané vo viacerých várkach postupne do augusta, septembra, októbra a novembra tohto roku a tiež do marca 2022.

„Predávajúci je povinný vyrobiť a dodať kupujúcemu 700-tisíc kusov čistopisov občianskych preukazov, 700 000 kusov čistopisov osvedčení o evidencii vozidla, 200-tisíc kusov čistopisov povolení na pobyt, 1 000 kusov specimenov (vzoriek. pozn. SITA) občianskeho preukazu a 1 000 kusov specimenov povolenia na pobyt," uvádza sa v zmluve. Tá tiež zahŕňa dodanie 1 000 kusov skúšobných vzorov čistopisov občianskeho preukazu a 1 000 kusov skúšobných vzorov povolenia na pobyt na otestovanie v personalizačných zariadeniach, 1 000 kusov popisných letákov občianskych preukazov v slovenskom jazyku a 1 000 kusov popisných letákov povolení na pobyt rovnako v slovenčine.

Záručná doba na čistopisy je podľa zmluvy 10 rokov odo dňa ich prevzatia kupujúcim. Dodané majú byť na Národné personalizačné centrum Prezídia Policajného zboru v Bratislave.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.