MILANOVÁ: ŠIMKOVIČOVÁ ŠÍRI NENÁVISŤ, IGNORUJE ODBORNOSŤ, ROZMANITOSŤ A SLOBODU

Natália Milanová, bývalá ministerka kultúry: Obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, ktorú sme zakázali, zrušenie verejných vypočutí na posty riaditeľov a riaditeliek organizácií, zrušenie dotačnej schémy na boj proti dezinformáciám, status podnecujúci nenávisť, to je len zlomok zla, ktoré stihla za tých necelých 100 dní napáchať.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 12.02.2024

Martina Šimkovičová nemá na poste ministerky kultúry čo hľadať. Uviedlo to hnutie Slovensko s tým, že neotvorenie dnešnej mimoriadnej schôdze na jej odvolanie z funkcie ich neprekvapilo. „Odvolanie hviezdy dezinformačnej scény Šimkovičovej však podporíme pri najbližšej príležitosti,“ vyhlásilo hnutie. Bývalá ministerka kultúry Natália Milanová (hnutie Slovensko) uviedla, že vedeli, že sa schôdza neotvorí a že ministerka kultúry je v zahraničí na konferencii v Abu Dhabi, ktorá sa koná od 13. do 15. februára.

„Nevieme síce, prečo jej zahraničná cesta trvá až do 17. februára, ale to nám určite ozrejmí sama po návrate. My jej dovtedy zaželáme láskyplného Valentína za peniaze nás všetkých,“ doplnila Milanová a pokračovala s tým, že Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu. Taktiež avizované zmeny ako rozdelenie RTVS, zlúčenie verejnoprávnych fondov AVF, FPU a Kultminor sú podľa nej čisto účelové.

„Obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, ktorú sme zakázali, zrušenie verejných vypočutí na posty riaditeľov a riaditeliek organizácií, zrušenie dotačnej schémy na boj proti dezinformáciám, status podnecujúci nenávisť, to je len zlomok zla, ktoré stihla za tých necelých 100 dní napáchať,“ doplnila Milanová.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš je presvedčený, že ministerka kultúry je ukážkou nekompetentnosti ministrov vlády Roberta Fica (Smer-SD). „Pani Šimkovičová robí hanbu a devastuje kultúru od prvého dňa od nástupu do funkcie. Správa sa ako autokrat, stihla nám urobiť medzinárodnú hanbu v Česku aj v Rakúsku, naďalej konšpiruje v dezinformačných médiách. Toto si naša kultúra rozhodne nezaslúži,“ dodal Šipoš.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.