MILANOVÁ UKONČILA SPOLUPRÁCU S RUSKÝMI KULTÚRNYMI INŠTITÚCIAMI

Ukončenie spolupráce sa týka napríklad rôznych konferencií či výstav.

Foto sita/ľudOVÍT VANIHER
Dátum 01.03.2022

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) ukončuje aktuálnu a plánovanú spoluprácu svojich zriaďovaných organizácií s ruskými inštitúciami. Ide napríklad o rôzne konferencie či výstavy. Hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová vysvetlila, že rezort chce aj takýmto spôsobom reagovať na útok Ruskej federácie na Ukrajinu.

„Od včerajšieho rána (28. februára, pozn. SITA) na ministerstve kultúry preverujeme, ktoré organizácie v pôsobnosti nášho rezortu majú aktívne alebo plánované projekty v spolupráci s ruskými inštitúciami. V krátkom čase vydám oficiálny ministerský príkaz na ukončenie takýchto spoluprác s okamžitou platnosťou,“ informovala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Viciaňová doplnila, že v pondelok 28. februára sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo v Slovenskom národnom múzeu (SNM) stretnutie MK SR so zástupcami múzejnej obce, Branislavom Panisom zo SNM, Daliborom Mikulíkom z ICOM Slovakia a Františkou Marcinovou zo Zväzu múzeí na Slovensku v súvislosti s plánovanou pomocou Slovenska pre ukrajinské múzeá a galérie. „Rezort kultúry a predstavitelia múzejnej obce sa počas stretnutia dohodli na ďalších formách pomoci, o ktorých budú informovať v najbližších dňoch,“ uzavrela hovorkyňa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.