MINISTER ZDRAVOTNÍCTVA ČR ADAM VOJTĚCH ODSTÚPIL Z FUNKCIE

Na ministerstvo zdravotníctva som prišiel s tým, aby som presadil určité zmeny. Epidémia koronavírusu mi to neumožnila. Snažil som sa urobiť všetko tak, aby sa zdravotníctvo posunulo dopredu, povedal Vojtěch.

Foto TASR/AP
Dátum 21.09.2020

PRAHA 21. septembra (TASR/extraplus.sk) - Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch rezignoval. Odchod z funkcie oznámil v pondelok ráno na tlačovej konferencii, informoval spravodajský portál Novinky.cz. "Rozhodol som sa, že odstúpim z funkcie ministra zdravotníctva. Pánovi premiérovi som už svoju rezignáciu dal," uviedol Vojtěch.
Na rezignáciu ministra vyzývali politici v minulých mesiacoch, premiér Andrej Babiš jeho odvolanie odmietal. Vojtěchovo odstúpenie je prekvapenie, píšu Novinky.cz. "Na ministerstvo zdravotníctva som prišiel s tým, aby som presadil určité zmeny. Epidémia koronavírusu mi to neumožnila. Snažil som sa urobiť všetko tak, aby sa zdravotníctvo posunulo dopredu," povedal Vojtěch s tým, že funkciu ministra zdravotníctva vykonával srdcom a zo všetkých síl.  Vo funkcii pôsobil necelé tri roky, dodávajú Novinky.cz. Podľa spravodajského servera Denikn.cz poslancom naďalej zostáva.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.