MINISTERSTVO OBRANY DOSTANE NOVÉ VOZIDLÁ ZA 447 MILIÓNOV EUR

V septembri dodajú na Slovensko prvé zo 76 bojových obrnených vozidiel 8x8. Vozidlo v ambulantnej verzii prejde kontrolnými a vojskovými skúškami, ktoré potrvajú niekoľko mesiacov. Celková cena zákazky vrátane logistiky, infraštruktúry a munície je 447 miliónov eur.

Foto sita/jana BIROŠOVÁ
Dátum 02.09.2023

V septembri dodajú na Slovensko prvé zo 76 bojových obrnených vozidiel 8x8. Vozidlo v ambulantnej verzii prejde kontrolnými a vojskovými skúškami, ktoré potrvajú niekoľko mesiacov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner.

"Pre potreby Ozbrojených síl SR budú jednotlivé kusy vozidiel postupne odovzdávané od prvého kvartálu 2024 vo verzii ambulantné, od tretieho kvartálu 2024 vo verzii IFV - bojové vozidlo, a prvého kvartálu 2025 vo verzii C2 - veliteľské vozidlo," priblížila hovorkyňa s tým, že posledné vozidlo by malo prísť v roku 2027.

Potvrdila aj postupný presun výroby systémov na Slovensko. Medzivládnu dohodu na nákup 76 bojových obrnených vozidiel Patria AMVXP 8x8 uzavrelo MO SR s Fínskom v auguste minulého roka. Celková cena zákazky vrátane logistiky, infraštruktúry a munície je 447 miliónov eur.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.