MINISTERSTVO PRÁCE POSKYTLO SOROSOVEJ NADÁCII 21 MILIÓNOV EUR

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny poskytlo mimovládnej spoločnosti Georgea Sorosa, Nadácii otvorenej spoločnosti, nenávratný finančný príspevok vo výške 21 706 898,89 eur. Finacie sú určené na pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území Slovenska.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 06.06.2023

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pod vedením ministerky z vlády odborníkov Sone Gaborčákovej poskytlo mimovládnej spoločnosti Georgea Sorosa, Nadácii otvorenej spoločnosti, nenávratný finančný príspevok vo výške 21 706 898,89 eur. Na sociálnych sieťach na to upozorňuje napríklad poslanec za stranu Smer-SSD Ľuboš Blaha či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

Suma nenávratného príspevku aj jeho prijímateľ sa uvádza aj v Centrálnom registri zmlúv. V texte zmluvy sa uvádza, že finacie sú určené na pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území Slovenska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.