MOC, IDEOLÓGIA A PÄŤ GRAMOV BIELEHO

Je potrebné znovu začať budovať náš štát s nádejou na znovuzískanie kultúrnej a národnej identity a obmedziť zásahy zvonka

Foto ARCHÍV
Dátum 24.08.2019

Slovenská republika ako novodobý štát vznikla 1. januára 1993 po prijatí Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky 17. júla 1992 a Ústavy Slovenskej republiky 1. septembra 1992. Stále je ale potrebné pripomínať, čo vlastne národ slovenský získal vytvorením štátu.

Štát je systémom samosprávy spoločnosti, ktorý zabezpečuje rozvoj, alebo prinajmenšom prežitie obyvateľstva štátu bez straty kultúrnej a národnej identity pod vplyvom vonkajších faktorov. V období nasledujúcich 27 rokov práve vplyv vonkajších faktorov hral a stále hrá kľúčovú rolu v ďalšom politickom a kultúrnom smerovaní Slovenska a jeho národa. Hlavne niekoľko prevratov alebo pokusov, ktoré väčšina obyvateľstva do krvavého Majdanu na Ukrajine nevnímala. 

Chápanie informácií

V učebniciach sociológie a politológie je používaný termín takzvaného trojdelenia moci v štáte na zákonodarnú, výkonnú a súdnu. V týchto učebniciach chýba odpoveď na otázku, na základe čoho sa prijímajú zákony, na základe akých cieľov pracuje vláda a z toho vyplývajúca otázka, ako sú používané štátne zložky ochrany práva.

Odpoveďou je, že nie je vyučovaná ďalšia rovina delenia moci a to nasledovne:

Konceptuálna
Ideologická
Zákonodarná
Výkonná
Súdna

Konceptuálna moc je moc, ktorá rozpoznáva faktory pôsobiace zvnútra aj zvonka na spoločnosť, následne vytvára vektor cieľov, teda ktorým smerom a ako ďaleko je treba zájsť za určité obdobie a vytvára následne koncepciu riadenia k dosiahnutiu vytýčených cieľov.
Ideologická moc je súbor myšlienok, ktoré následne koncepciu riadenia nastavenú konceptuálnou mocou prepíše do jazyka a obrazov prijateľných pre bežných ľudí. Marxizmus, fašizmus, komunizmus, kapitalizmus, to je len niekoľko príkladov ideológií. Ale aj náboženstvá patria do ideologickej moci, pretože riadia pomocou prikázaní a zákazov, masovokomunikačné prostriedky prinášajú denne správy, ktoré hovoria ľuďom, ako majú žiť, otvárajú témy, ktoré konceptuálna moc nastaví do dlhodobých cieľov. Témy dekriminalizácie drog a obhajoba pedofílie politikmi a médiami na Slovensku sú len posledným príkladom.

Zákonodarná moc následne v rámci nastavenej ideológie začne prispôsobovať zákony cieľom, ktoré vytýčila konceptuálna moc.
Výkonná moc následne na základe zákonov vytvorených zákonodarnou mocou a v rámci ideológie plní dlhodobé koncepčné ciele.
Súdna moc následne zabezpečuje dodržiavanie nastavených zákonov v rámci ideológie na splnenie cieľov koncepčnej moci. 

Týmto spôsobom je zabezpečené, že keď sa vymení pravica s jednými záujmovými skupinami za ľavicu s druhými záujmovými skupinami, je to vždy v rámci jednej koncepcie, pretože sa mení len zákonodarná, výkonná a čiastočne súdna moc.

Konceptuálna moc

Politická ideologická organizácia Za slušné Slovensko (ZSS) ohlásila pouličné protesty, kvôli zverejneným údajným prepisom konverzácií pána Kočnera. Aby bolo možné pochopiť súvislosti, je potrebné definovať ešte jednu rovinu chápania súvislostí a to šesť priorít riadenia spoločnosti. Sú to priorita riadenia:

Svetonázorová, 
Chronologická, 
Faktologická,
Ekonomická,
Genocídna,
Zbrane fyzickej likvidácie.

V tomto článku rozoberieme faktologickú prioritu riadenia. 

Faktologická priorita riadenia

Fridrich Nietzsche: „Neexistujú fakty, iba ich výklady.“    

 

 

 

Jedným z efektívnych spôsobov ovplyvňovania rôznych vrstiev spoločnosti je spracovanie ľudského vedomia pomocou rôznych ideológií, náboženstiev, sociálnych doktrín a médií. Techniky takéhoto spracovania vedomia sú:

Predpripravené mediálne konflikty, 
provokácie, 
škandalizujúce články,
karikatúry,
atentáty,
ale aj kritika objektívne vzniknutých chýb.

Všetky tieto deje sa budú nezasväteným ľuďom javiť ako náhodné.  Jedným z najúčinnejších šíriteľov tohto typu informácií je dnes televízia a médiá všeobecne. Média, ktoré hovoria o tom, že ich spravodajstvo odráža objektívnu realitu, keď v skutočnosti horeuvedeným spôsobom programujú mienku a postoj ľudí k danej téme. 

Beztrestné šírenie toxikománie

Michal Truban a mimoparlamentná strana PS, ktorej je predsedom, bola v poslednom období pod veľkým tlakom kvôli videám, kde Truban podľa vyjadrení právnych expertov šíril toxikomániu medzi študentami, je podozrenie, že s drogami mohol aj obchodovať a svojich potenciálnych voličov hanlivo nazýva robošmi.

Pán Kiska a mimoparlamentná strana Za Ľudí (ZĽ), ktorej je predsedom, bola v poslednom období vystavená mediálnemu tlaku po tom, čo prišla informácia o údajnom zapojení pána Kisku do ďalších daňových káuz v Českej republike a strane ZĽ platí bilboardovú kampaň mediálne neznáme občianske združenie. Niektorí politici naznačovali, že by mohlo ísť o porušenie zákona. V oboch prípadoch časť médií mlčala, no nemohla mlčať úplne, voči presile faktov, ktoré v interpretácii Slovenskej kultúrnej identity sú neprijateľné. Preto bolo potrebné urobiť protikrok, pretože reálne nastala situácia, kedy obe mimoparlamentné strany mohli utrpieť silný mediálny úder.

Denník N priniesol nejaké fakty zo zdroja, ktorého autenticitu na verejnosti nie je možné overiť a začal pracovať na kampani na prekrytie. Iniciatíva ZSS následne oznámila, že sa chce stretnúť po lete na námestiach a chce ísť protestovať kvôli horeuvedeným informáciám zverejnených v Denníku N. Následne sa objavilo video, kde zasahujú Príslušníci policajného zboru voči skupine konzumujúcej alkohol a slovne napádajúcej hliadku. Všetky tieto témy majú vyvolať emócie v spoločnosti a jednoznačne nechať zabudnúť témy drog, hanenia pracujúcich, daňové a pozemkové kauzy, ako aj veľa iných, ktoré diskvalifikujú v očiach voličov politikov.

Východisko do budúcnosti

Je potrebné znovu začať budovať náš štát s nádejou na znovuzískanie kultúrnej a národnej identity a zlepšenia kvality života Slovenského národa na území Slovenskej republiky a obmedziť faktologické či chronologické zásahy zvonka do diania v našom štáte. Základom tejto zmeny je 77 percent nespokojných voličov z volieb do Európskeho parlamentu, je to sila, ktorá je schopná tento konceptuálny cieľ dosiahnuť.

 

 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.