MONDI SCP VLANI KLESOL ZISK

Zisk najväčšieho spracovateľa dreva a výrobcu buničiny a papiera na Slovensku, spoločnosti Mondi SCP, a.s., klesol v minulom roku o štvrtinu a dosiahol 65,63 mil. eur.

Foto ARCHÍV
Dátum 07.06.2020

BRATISLAVA 7. júna (SITA) - Zisk najväčšieho spracovateľa dreva a výrobcu buničiny a papiera na Slovensku, spoločnosti Mondi SCP, a.s., klesol v minulom roku o štvrtinu a dosiahol 65,63 mil. eur. Rok 2018 bol pritom pre ružomberskú fabriku z pohľadu zisku rekordný, keď atakoval 88 mil. eur. Podľa verejne dostupných zdrojov sa v uplynulom roku znížili aj tržby papierenského závodu, a to o 7 % na 502,5 mil. eur. Tržby Mondi SCP sa pohybujú okolo pol miliardy eura už takmer celú dekádu.

ČÍTAJTE TIEŽ: SLOVENSKÝ OLIGARCHA VYČLENIL 3 MILIÓNY EUR NA POMOC S PANDÉMIOU

Koncern Mondi je globálny líder v oblasti výroby obalov a papiera, ktorý zamestnáva približne 26 000 ľudí vo viac ako 30 krajinách. Jeho kľúčové závody sa nachádzajú v strednej Európe, Rusku, Severnej Amerike a Južnej Afrike. Mondi SCP, a.s. Ružomberok je jedným z najväčších výrobných podnikov skupiny Mondi a najväčší integrovaný závod na výrobu papiera a celulózy v Slovenskej republike, s výrobnou kapacitou 560 tis. ton nenatieraného papiera, 66 tis. ton obalového papiera a 100 tis. ton vysušenej buničiny určenej na predaj.

Mondi SCP je začlenené do ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, mäsopriemysel, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.  Priemyselno - investičný holding ECO – INVESTMENT a.s., vyčlenil na pomoc v boji s pandémiou 3 milióny EUR.

 

Majiteľ holdingu Milan Fiľo zároveň prispel sumou 500 tisíc EUR do Fondu vzájomnej pomoci, ktorý zriadil predseda vlády SR na pomoc v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.