MOST-HÍD: POČAS CHAOTICKÉHO VLÁDNUTIA MATOVIČA A HEGERA SA KOMUNIKÁCIA POLITIKOV MIMORIADNE VYOSTRILA

Strana Most-Híd poukazuje na to, že kampaň nikdy nie je pekná, ale počas chaotického vládnutia Igora Matoviča a Eduarda Hegera sa komunikácia politických strán mimoriadne vyostrila. Odbornosť sa vytratila z riadenia štátu a vytráca sa aj z kampane.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 09.06.2023

Kampaň strany Most-Híd, ktorá kandiduje spoločne s Modrými Mikuláša Dzurindu, bude slušná a bez nenávisti. Uviedla to strana v svojom stanovisku. Strana Most-Híd zdôraznila, že odmieta politiku nenávisti a frustráciu ľudí nikdy nezneužije v politickom boji. „Vyhlásením termínu predčasných volieb do NR SR sa politické strany aj oficiálne postavili na štartovaciu čiaru. V skutočnosti sú už mesiace v kampaňovom móde, prevažná väčšina v nechutnom a nebezpečnom,“ tvrdí Most-Híd.

Strana poukazuje na to, že kampaň nikdy nie je pekná, ale počas chaotického vládnutia Igora Matoviča a Eduarda Hegera sa komunikácia politických strán mimoriadne vyostrila. Odbornosť sa vytratila z riadenia štátu a vytráca sa aj z kampane. „Most-Híd sa vždy deklarovala za stranu spolupráce a snažila sa o uzmierenie medzi Maďarmi a Slovákmi, medzi Maďarmi navzájom, ako aj medzi ostatnými národnostnými menšinami a etnickými skupinami. Aj v týchto voľbách chceme osloviť tých, ktorí chcú Slovensko bez nenávisti, zdvorilosť vo verejnej debate, odbornosť v politike,“ uviedla strana.

Voličov chcú presvedčiť tým, že spoločne s Mikulášom Dzurindom už v minulosti dokázali vytiahnuť krajinu z čiernej diery po politickom, ekonomickom aj mravnom šafárení Vladimíra Mečiara, a tvrdia, že to dokážu aj teraz. „Som rád, že sa Béla Bugár vracia do hry. K mladej dravosti vedenia pridáva ničím nenahraditeľnú skúsenosť získanú v období, keď taktiež išlo o to, na ktorú stranu sa otočíme,“ uviedol predseda Mosta-Híd László Sólymos.

Ako ďalej dodal, dúfa, že posledné volebné obdobie bez parlamentnej reprezentácie Maďarov a ostatných národností v NR SR bolo len krátkym intermezzom a nie trvalým stavom. Zároveň verí v zdravý rozum a zodpovednosť stredopravých politikov, ktorí majú do odovzdania kandidátnych listín „ešte stále čas na rozumné rozhodnutia“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.