MUŽOŽENY

Počet „tehotných oteckov“ pribúda

Foto archív
Dátum 25.07.2020

Muž s vagínou a žena s penisom – sochy Marca Quinna, ktoré poburujú, šokujú, znechucujú. Autor svojimi dielami legitimizuje zvrátenosť rodovej ideológie a relativizuje všetko prirodzené a normálne. S fanatickým presvedčením, že muži a ženy sú si nielen rovní, ale i rovnakí, zvečnil dokonca i prvého tehotného „muža“.

Buck & Allanah

Marc Quinn je 55-ročný britský umelec, ktorého začiatkom deväťdesiatych rokov preslávil autoportrét – busta, pri ktorej výrobe použil vlastnú krv. Medzi jeho najkontroverznejšie diela však jednoznačne patria sochy transsexuálnych pornohercov Bucka Angela a Allanah Starrovej, ktorí sa nahí držia za ruky, prípadne ďalšia socha zobrazujúca ich pri sexuálnom styku. Podľa autora ide o „ľudí, ktorí chcú kultúrne vlastniť svoje biologické telá“. Prirovnáva ich dokonca k Adamovi a Eve, ktorí v raji stratili nevinnosť. Tieto sochy boli vystavené vo viacerých galériách prvýkrát už pred viac než desiatimi rokmi a pozerať sa na ne chodili nielen dospelí, ale i deti. Aby toho nebolo málo, Quinn zvečnil i prvého „tehotného muža“ Thomasa Beatieho, ktorý v roku 2008 porodil zdravé dievčatko. Pozitívne je, že Quinn pri svojich dielach už nemá kam ďalej zájsť, len ťažko si totiž možno predstaviť niečo viac choré a zvrátené než to, čo už predviedol. Na druhej strane je smutné, že podobné diela vôbec vznikajú, že existujú galérie, ktoré takéto „umenie“ podporujú, a že nám médiá servírujú fragmenty zvrátenej rodovej ideológie ako súčasť bežného života.

Dva v jednom

Čoraz častejšie sa v médiách stretávame s pojmom tehotný muž alebo tehotný otec. Priekopníkom v tomto smere bol už spomínaný Thomas Beatie, ktorý sa narodil ako krásna Tracey, v roku 1998 však začal podstupovať zmenu pohlavia a užívať mužské pohlavné hormóny. Maternicu si nechal a keď sa jeho manželke Nancy nedarilo otehotnieť, vysadil v roku 2008 testosterón a v súčasnosti je biologickou matkou už svojho tretieho dieťaťa. Podobných prípadov pribúda, naposledy sa hovorilo o 28-ročnom Wyleyovi Simpsonovi, ktorému sa taktiež napriek hormonálnej liečbe podarilo otehotnieť a porodiť zdravé dieťa. Znepokojujúce je najmä mätúce označenie „tehotný muž“, pretože nič také existovať nemôže. Tehotenstvo je a vždy bude výsadou žien a je priam strašidelné, kam až sa posunulo ľudské ego pri zahrávaní sa s prírodou a Bohom.