NA CHOPOK NOVOU LANOVKOU

Stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov zväčší aj rozsah regionálnej siete skibusov

Foto TASR/ANDREJ GALICA
Dátum 23.10.2016

DEMÄNOVSKÁ DOLINA 23. októbra (TASR/Extra plus) - Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, Jasná Nízke Tatry, sa v týchto dňoch všemožne pripravuje na blížiacu sa zimnú lyžiarsku sezónu. Novinkou je nová 15-miestna lanovka na južnej strane Chopku za 11,6 milióna eur.

Úsek lanovky na novej trase Krupová – Kosodrevina posilní dopravu pre návštevníkov parkujúcich v nižšie položenej a ľahšie dostupnej lokalite Krupová. Lyžiari sa tak na vrchol Chopku vyvezú dvoma za sebou nadväzujúcimi 15-miestnymi lanovkami. Nová 1,2 kilometra dlhá lanovka vyvezie za hodinu 2800 osôb. Do prevádzky ju zaradia v polovici decembra.

Stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov zväčší rozsah regionálnej siete skibusov. V prípade požiadaviek vyplývajúcich z dopravnej situácie zabezpečí aj kyvadlovú dopravu. Nový koncept statickej a dynamickej dopravy prinesie aktívnu koordináciu automobilovej dopravy s prepojením na centrálny dispečing.

V novej zimnej sezóne pristupuje Jasná k vyčleneniu koridorov pre skialpinistov. Dôvodom je skialpinistami časté neakceptovanie základných bezpečnostných pravidiel, čo komplikuje pohyb bežných lyžiarov po zjazdovkách. Bezpečnostná hliadka, ktorá už niekoľko sezón dohliada na bezpečnosť na zjazdovkách, posilňuje svoj tím na 15 členov. Oficiálny začiatok zimnej sezóny v Jasnej je naplánovaný na 3. decembra.