NA INTERNÁTE V BRATISLAVE ZORGANIZOVALI POZITÍVNE TESTOVANÍ ŠPANIELSKI ŠTUDENTI KORONA VEČIEROK - 13 ĽUDÍ JE V KARANTÉNE

Na vysokoškolských internátoch Univerzity Komenského v Bratislave zorganizovali dvaja zahraniční študenti, ktorí boli pozitívne testovaní na koronavírus večierok na ktorom sa zúčastnilo dokopy trinásť ľudí. 

Foto TASR
Dátum 16.10.2020

Vysokoškolské internáty Univerzity Komenského v Bratislave pristúpilo k mimoriadnym kontrolám dodržiavania protipandemických opatrení. Môže za to incident zo stredy, večierok, ktorý zorganizovali zahraniční študenti s potvrdeným ochorením COVID-19. Viacerým zahraničným študentom pochádzajúcim zo Španielska, bolo počas minulého týždňa potvrdené ochorenie a mali byť umiestnení do izolačných izieb. 

Študenti však opakovane porušovali a ignorovali karanténu a na dvoch izbách zorganizovali večierok pre ďalších jedenásť ľudí. Vzhľadom na vážnosť situácie  musel personál internátov privolať aj policajnú hliadku a kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave.

Po skončení nariadenej karantény vedenie internátu vylúči všetkých trinásť študentov a požiada jednotlivé fakulty, kde študujú o disciplinárne konanie. O incidente budú informovať aj domovské univerzity študentov. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.