NA KANDIDÁTKE SME RODINA BUDÚ AJ STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Na tlačovej konferencii Sme rodina sa zúčastnili aj primátor mesta Poprad Anton Danko, primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal, viceprimátor Brezna Andrej Barančok, bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 16.06.2023

Na kandidátnej listine hnutia Sme rodina pôjdu do septembrových volieb aj zástupcovia strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Informoval o tom predseda Sme rodina Boris Kollár so zástupcami starostov a primátorov na piatkovej tlačovej konferencii.

"Za tri a pol roka v koalícii som pochopil, že legislatívny proces sa skoro vždy tvoril takpovediac odtrhnutý od regiónov," uviedol Kollár s tým, že na samosprávy však mal dôsledky. Aj preto sa podľa jeho slov rozhodli vytvoriť na kandidátke hnutia miesto pre platformu "primátorov, starostov a hlas regiónov".

Konkrétne miesta na kandidátnej listine Kollár zatiaľ nechcel uvádzať. Deklaroval však, že platforme chcú dať priestor, aby sa jej zástupcovia do parlamentu dostali. Priblížil, že na kandidátke rátajú s poslancami hnutia, potom so spomínanou platformou a následne s ostatnými straníkmi z krajských a okresných organizácií. Kompletnú listinu podľa jeho slov predstaví hnutie na začiatku júla, keď je aj termín na jej podanie rezortu vnútra.

Predseda strany Starostovia a nezávislí kandidáti a starosta obce Veľké Úľany František Gőgh doplnil, že v uplynulom období sa často opomínal hlas regiónov. To je podľa jeho slov aj dôvod, pre ktorý založili stranu. Ozrejmil, že na štvrtkovom (15. 6.) rokovaní predsedníctva dospeli k záveru, že nie sú dostatočne silní na samostatnú kandidatúru do volieb. Preto využili ponuku Sme rodina. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj primátor mesta Poprad Anton Danko, primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal, viceprimátor Brezna Andrej Barančok, bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.