NA SLOVENSKU VZNIKNE NOVÁ PRIEMYSELNÁ ZÓNA

Americká spoločnosť Panattoni Development Company plánuje vytvoriť novú priemyselnú zónu neďaleko Dunajskej Stredy pri obci Kútniky.

Foto ARchív/ILUSTRAČNÁ FOTO
Dátum 12.08.2020

KÚTNIKY 11. augusta (TASR/extraplus.sk) – Novú priemyselnú zónu plánuje vybudovať pri obci Kútniky v okrese Dunajská Streda americká spoločnosť Panattoni Development Company. 

Projekt s názvom Panattoni Park Dunajská Streda bude mať rozlohu 286 263 štvorcových metrov, po vlaňajšom otvorení industriálnej zóny pri košickom letisku ide už o druhý projekt spoločnosti na Slovensku. Informoval o tom generálny riaditeľ Panattoni pre ČR a SR Pavel Sovička.

Zóna sa bude nachádzať medzi Bratislavou, Viedňou a Budapešťou s dobrým cestným i železničným napojením. Zámer teraz prejde procesom posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA. 

„Má potenciál prilákať zahraničných investorov a vytvoriť stovky nových pracovných miest. Som teda presvedčený, že pomôže aj oživiť regionálnu ekonomiku, spomaľujúcu v dôsledku opatrení na zamedzenie šírenia epidémie," uviedol Sovička.

Panattoni Development Company patrí k najväčším svetovým developerským spoločnostiam. Od začiatku činnosti v strednej Európe v roku 2005 spoločnosť dokončila dohromady vyše 10 miliónov m2 priemyselných priestorov v Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Veľkej Británii.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.