NA TRHU SA OBJAVILI NOVÉ ANTIGÉNOVÉ TESTY - SÚ BEZPEČNEJŠIE, PRESNEJŠIE A MENEJ BOLESTIVÉ

Nové antigénové testy dosahujú 100 špecificitu a 97,25% senzitivitu. Pre vykonanie testu postačuje len ster z prednej časti nosa, nie z nosohltanu ako pri iných antigénových testoch. 

Foto TASR
Dátum 02.02.2021

Na trhu sú už dostupné antigénové testy so 100 % špecificitou. Nový test tiež dosahuje senzitivitu 97,25 %. Pre vykonanie testu postačuje len ster z prednej časti nosa, nie z nosohltanu, ako pri ostatných antigénových testoch. Analýzy tiež potvrdili, že výkonnosť testu nie je ovplyvnená britským ani juhoafrickým variantom vírusu.

Počas dvoch kôl celoplošného skríningu mala postačovať špecificita antigénových testov vyššia ako 99 % a senzitivita viac ako 97 % v porovnaní s PCR testami. Antigénové testy Clinitest Rapid COVID-19 Antigen Test od spoločnosti Siemens Healthineers by mali vďaka 100 % špecificite zabezpečiť, že nikto nebude mylne označený ako pozitívny. „Vďaka vyššej senzitivite testov tiež eliminujeme počet tých, ktorí sú falošne negatívni a môžu tak ďalej šíriť chorobu,“ priblížil výkonný riaditeľ Siemens Healthineers na Slovensku Vladimír Šolík.

Spoločnosť Siemens Healthineers AG pôsobí v oblasti medicínskych technológií. Sídli v Erlangene v Nemecku. Vo fiškálnom roku 2020, ktorý skončil 30. septembra 2020, spoločnosť Siemens Healthineers dosiahla tržby vo výške 14,5 miliardy eur a prepočítaný zisk vo výške 2,2 miliardy eur. Celosvetovo má približne 54-tisíc zamestnancov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.