NAĎ: ANTIGÉNOVÉ TESTY BUDEME DÁVAŤ NEMOCNICIAM DLHODOBO

Vláda SR plánuje poskytovať antigénové testy nemocniciam alebo rôznym organizáciám dlhodobo. Šéf rezortu obrany sa tiež vyjadril k pripravovanému štvrtému kolu testovania ľudí na ochorenie COVID-19 počas nadchádzajúceho víkendu, ktoré sa uskutoční v 458 mestách a obciach na Slovensku.

Foto TASR
Dátum 18.11.2020

BRATISLAVA 18. novembra (SITA/extraplus.sk) - Vláda SR plánuje poskytovať antigénové testy nemocniciam alebo rôznym organizáciám dlhodobo. Po dnešnom rokovaní vlády, na ktorom ministri rokovali aj o nákupe ďalších testov, to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Pripustil, že nové testy môže vláda využiť aj na prípadné ďalšie plošné testovanie obyvateľov v budúcnosti.

Rokovanie o nákupe prerušili, pretože do neho vstúpil štátny tajomník, ktorý informoval o rámcoch Európskej komisie. „To sa spracuje a myslím si, že v najbližšom čase sa tento bod dokončí,“ dodal Naď.

Šéf rezortu obrany sa tiež vyjadril k pripravovanému štvrtému kolu testovania ľudí na ochorenie COVID-19 počas nadchádzajúceho víkendu, ktoré sa uskutoční v 458 mestách a obciach na Slovensku. „V najbližších hodinách opäť budeme prechádzať jednotlivé mestá a obce ... s tým, že budeme asi robiť aj úpravy tých odberných miest, aby sme brali do úvahy počasie, ktoré je výrazne chladnejšie, ako bolo v minulosti,“ povedal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.