NAĎ BUDE KANDIDOVAŤ ZA PREDSEDU DEMOKRATOV

Predseda Demokratov a expremiér Eduard Heger sa rozhodol po parlamentných voľbách viac vo funkcii predsedu strany nepokračovať, a to napriek tomu, že v zmysle stanov mal mandát ešte na tri a pol roka.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 20.11.2023

Podpredseda strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď bude na decembrovom sneme kandidovať za predsedu strany. Oznámil to na sociálnej sieti.

"Edo Heger sa rozhodol po parlamentných voľbách viac vo funkcii predsedu strany nepokračovať, a to napriek tomu, že v zmysle stanov mal mandát ešte na tri a pol roka. Ukazuje to jeho vysokú úroveň politickej kultúry a tiež jeho osobné vnútorné demokratické nastavenie a charakter. Som mimoriadne rád, že ostáva s nami v Demokratoch aj naďalej a prinesie nielen ľudskosť, priateľstvo, ale tiež odbornosť a skúsenosť. Eda si naozaj nesmierne vážim. Rovnako ako Andrej Letanovskú, Ďura Šeligu, Janku Žitňanskú, Karela Hirmana, Fera Oľhu, Moniku Masarikovú, Riša Nemca, Anku Miernu, Kristiána Čekovského, Andreja Stančíka, Dorotku Nvotovú, Roba Haláka, Pala Nechalu, Joža Sýkoru a mnohých ďalších Demokratov, ktorí vytvorili v strane skvelý tím, odmakali si kampaň a pomáhajú strane aj po voľbách," píše Naď.

Strana má dnes podľa jeho slov už približne 400 členov po celom Slovensku, pričom približne 200 sa prihlásilo za členov po parlamentných voľbách. "Stredopravý subjekt, štandardná demokratická strana so štruktúrami po celom Slovensku, v zahraničí etablovaná, so skvelým odborným tímom, jasne prozápadná, prodemokratická, protikorupčná a s tvrdým odhodlaním a aj schopnosťami nielen bojovať za spravodlivosť, ale tiež za lepšie podnikateľské prostredie a lepší život pre bežných ľudí, na dnešnej parlamentnej mape jednoducho chýba. Som presvedčený, že Demokrati takýmto subjektom sú a budúci úspech strany je viac ako možný," uviedol ďalej exminister.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.