NAĎ: CEZ SLOVENSKO PLÁNUJEME 32 ZAHRANIČNÝCH PRESUNOV ARMÁDNEJ TECHNIKY

Presuny sa uskutočnia v období od 13. do 19. septembra. Pôjde o 31 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR a tiež železničný presun Ozbrojených síl SR, a to na trase Sereď – Sása-Pliešovce.

Foto SITA/AP
Dátum 10.09.2021

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na 31 plánovaných cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR. Uskutočnia sa v období od 13. do 19. septembra. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
      
"Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR," skonštatovala hovorkyňa. V danom období sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR v rámci Slovenska na trasách Sliač – Moldava nad Bodvou, Nitra – Bratislava a späť, Hlohovec – Martin a späť, Nemecká – Nitra, Prešov – Nemecká a späť, Liptovský Mikuláš – Nitra, Trebišov – Slovenské Nové Mesto, v rámci mesta Sereď, Levice – Lešť, Lešť – Rožňava, Lešť – Sereď, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Michalovce – Ruskov, Ruskov – Lešť, Sliač – Zemianske Kostoľany a späť, Ruskov – Kamenica nad Cirochou, Kamenica nad Cirochou – Michalovce, Prešov – Košice a späť, Zemianske Kostoľany – Záhorie a späť, ako aj na trase Prešov – Zemianske Kostoľany a späť.
      
V priebehu budúceho týždňa sa uskutoční tiež železničný presun Ozbrojených síl SR, a to na trase Sereď – Sása-Pliešovce.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.