NAĎ: CHCEME POKRAČOVAŤ V DOBREJ SPOLUPRÁCI S AMERIČANMI

Minister obrany Jaroslav Naď: Ruská invázia na Ukrajinu a jej vplyv na bezpečnosť celého euroatlantického priestoru predstavuje dramatickú zmenu bezpečnostného prostredia. Agresívne akcie Ruska predstavujú výzvu a hrozbu pre Slovensko a bezpečnosť všetkých spojencov.

Foto 
Dátum 03.10.2022

Minister obrany SR Jaroslav Naď v pondelok v priestoroch rezortu obrany prijal nového mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca USA v SR Gautama Ranu. Pri tejto príležitosti potvrdil záujem pokračovať v intenzívnej bilaterálnej spolupráci so Spojenými štátmi americkými ako strategickým partnerom Slovenska v oblasti obrany a bezpečnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková. "Ruská invázia na Ukrajinu a jej vplyv na bezpečnosť celého euroatlantického priestoru predstavuje dramatickú zmenu bezpečnostného prostredia. Agresívne akcie Ruska predstavujú výzvu a hrozbu pre Slovensko a bezpečnosť všetkých spojencov," uviedol Naď. Ako doplnil, zároveň podčiarkujú potrebu efektívnej medzinárodnej spolupráce pri posilňovaní kolektívnej obrany spojencov, a to aj v oblasti informačnej bezpečnosti.

Súčasťou rokovania bola tiež modernizácia infraštruktúry a techniky Ozbrojených síl SR, pri ktorej sú USA taktiež kľúčovým partnerom. Dôkazom toho je podľa slov hovorkyne rezortu obrany nielen obstaranie stíhacích lietadiel F-16 či viacúčelových vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a ďalšie projekty, ale tiež nedávne poskytnutie grantu v hodnote 200 miliónov dolárov na obstaranie vojenskej techniky. "Spojenectvo v rámci Aliancie znamená zdieľanú zodpovednosť za spoločnú bezpečnosť, preto oceňujem, že bilaterálna spolupráca medzi SR a USA v oblasti obrany je dlhodobo na vysokej úrovni, a sme pripravení pokračovať v dobre nastavenom tempe," deklaroval Naď.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.