NAĎ MÁ NOVÉHO PORADCU PRE BOJ S HYBRIDNÝMI HROZBAMI

To, že oblasť boja proti hybridným hrozbám neberieme na ľahkú váhu a venujeme jej náležitú pozornosť, svedčí aj skutočnosť, že sa tejto problematike venuje aj nová Obranná stratégia SR a tiež pripravovaný Akčný plán boja proti hybridným hrozbám,” podotkol Naď.

Foto TASR
Dátum 16.01.2021

Rezort obrany má novú posilu, konkrétne poradcu pre boj s hybridnými hrozbami. Stal sa ním Victor Breiner, ktorý vyštudoval bezpečnostné štúdiá v anglickom Leicestri. Ako zahraničný spravodajca z vojnových oblastí pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone a na Ukrajine. V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

„To, že oblasť boja proti hybridným hrozbám neberieme na ľahkú váhu a venujeme jej náležitú pozornosť, svedčí aj skutočnosť, že sa tejto problematike venuje aj nová Obranná stratégia SR a tiež pripravovaný Akčný plán boja proti hybridným hrozbám,” podotkol Naď. Tie v súčasnosti podľa neho predstavujú komplexnú výzvu pre štát a spoločnosť ako takú, keďže v rôznych formách môžu útočiť na základné hodnoty demokracie, slobody a právneho štátu, ovplyvňovať verejnú mienku a šíriť dezinformácie nielen v kybernetickom priestore.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.