NAĎ: MY SME NATO!

"V Bruseli pokračujeme v rokovaniach o dôležitých témach spoločnej obrany a bezpečnosti NATO. Hovorili sme aj o možnostiach rozšírenia oblastí spolupráce NATO a EÚ a bezpečnostných výzvach, akými sú hybridné hrozby, odolnosť, prelomové technológie, klíma, globálne súperenie." Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď vo svojom statuse na Facebooku, ktorý ukončil slovami - we are NATO - čo v preklade z angličtiny znamená - my sme NATO. 

Foto FACEBOOK JAROSLAV NAĎ
Dátum 22.10.2021

Minister obrany Jaroslav Naď 22. októbra 2021 zverejnil status:

V Bruseli pokračujeme v rokovaniach o dôležitých témach spoločnej obrany a bezpečnosti NATO. Jednou z nich sú aj technológie a inovácie – nesmierne dôležitá agenda v súčasnom svete rozvoja a napredovania.

V mene Slovenska som sa preto pripojil k Deklarácii o zámere pristúpiť do Inovačného fondu NATO, ktorého cieľom je vytvoriť podmienky na efektívnu podporu startupov a vedeckých inštitúcií zameraných na vývoj technologických riešení použiteľných tak v civilnom aj obrannom sektore.
Som presvedčený, že to môže byť zaujímavá príležitosť aj pre slovenských špecialistov a domáce startupy, ktoré sú otvorené inováciám a novým výzvam. 

Hovorili sme aj o možnostiach rozšírenia oblastí spolupráce NATO a EÚ a bezpečnostných výzvach akými sú hybridné hrozby, odolnosť, nové prelomové technológie, klíma, globálne súperenie a pod.

#WeAreNATO a spolupráca nás posúva vpred!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.