NAĎ: NA TESTOVANIE BUDE K DISPOZÍCII PRIBLIŽNE 3000 ODBERNÝCH MIEST

V súvislosti s apelom strešných organizácií samospráv, aby vláda a armáda, ako gestor celej akcie, nenechali na samosprávy niektoré úlohy, napríklad doobsadzovanie odberných tímov, ako tomu bolo v prvom kole, Naď uviedol, že regionálni velitelia momentálne kontaktujú primátorov a starostov.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 04.11.2020

BRATISLAVA 4. novembra (TASR/extraplus.sk) – Počas tohto víkendového plošného testovania na nový koronavírus by malo byť k dispozícii predbežne 2993 odberných tímov a približne 3000 odberných miest. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Deklaroval, že snahou organizátorov operácie je zachovať čo najviac odberných tímov, ktoré testovali počas predchádzajúceho víkendu. "Velitelia týchto tímov už kontaktujú členov a vyzerá to tak, že na 85 percent by mohli byť zachované pôvodné tímy," povedal Naď.

V súvislosti s apelom strešných organizácií samospráv, aby vláda a armáda, ako gestor celej akcie, nenechali na samosprávy niektoré úlohy, napríklad doobsadzovanie odberných tímov, ako tomu bolo v prvom kole, Naď uviedol, že regionálni velitelia momentálne kontaktujú primátorov a starostov. "V prvom rade chceme nastaviť pôvodné tímy, a potom dávame priestor samosprávam, aby obsadili ďalšie miesta, lebo na tom im záležalo v prvom kole, že oni najlepšie poznajú svoje prostredie. Takže najprv bude otázka na starostov a primátorov, či tam majú ľudí a ak nie, tak to budeme obsadzovať z našich databáz," povedal.

Podľa jeho slov sa v súčasnosti zabezpečujú aj ochranné pomôcky. “Sú potrebné najmä rukavice,“ dodal. Vyjadril sa aj v súvislosti s používaním certifikátov po prvom kole plošného testovania. Oznámil, že riešia i prípady falšovania. Ak niekto platný certifikát s negatívnym výsledkom stratí, má podľa neho dve možnosti, aby nestratil výhodu - buď absolvovať PCR test, alebo sa ísť otestovať v druhom kole plošného testovania.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.