NAĎ: NATO JE OBRANNÁ ORGANIZÁCIA, KTORÁ ZVYŠUJE NAŠU BEZPEČNOSŤ

Ministerstvo obrany zaregistrovalo zvýšený záujem o tému presunu vojenskej techniky a personálu, najmä pre napätú situáciu na Ukrajine. Ako vysvetlil rezort, presuny patria k bežným aktivitám štátov Severoatlantickej aliancie.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 11.04.2021

V roku 2019 evidovalo ministerstvo obrany 1 383 cestných presunov vojenskej techniky, zatiaľ čo v roku 2020 ich bolo 286. Ide o pokles o takmer 80 percent. Podobný pokles zaznamenal rezort obrany aj v prípade pristátí spojeneckých lietadiel na Slovensku. Kým v roku 2019 pristáli na území SR spojenci celkovo 222-krát a za rok 2020 to bolo 45-krát. Ministerstvo obrany o tom informovalo vo svojom profile na sociálnej sieti. Ministerstvo obrany zaregistrovalo zvýšený záujem o tému presunu vojenskej techniky a personálu, najmä pre napätú situáciu na Ukrajine. Ako vysvetlil rezort, presuny patria k bežným aktivitám štátov Severoatlantickej aliancie. „Severoatlantická aliancia je obranná organizácia, ktorá významnou mierou zvyšuje aj našu vlastnú bezpečnosť. Vyjadrujeme zároveň bezpodmienečnú podporu teritoriálnej a štátnej a suverenite Ukrajiny,“ uzavrelo ministerstvo. (SITA)

Generál Emil Vestenický: Spôsoby USA už potrebám sveta nevyhovujú, prichádza éra Ruska a Číny. Rusko je obkľúčené základňami. Najhoršie, čo sa môže stať, je, keď politici nezvládnu situáciu a začnú používať nástroj zvaný vojna.

ČÍTAJTE TIEŽ: GENERÁL VESTENICKÝ: NATO NEMÁ PRÁVO EXISTOVAŤ

Pavol Suško: Najviac USA a niektorí ich spojenci, ako Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko si čoraz bezočivejšie a hlasnejšie dovoľujú kritizovať a upozorňovať Rusko či Čínu za „demonštráciu sily, zastrašovanie iných krajín a ich ohrozovanie“. Bezočiví a arogantní politici uvedených krajín a ďalší „pätolízači“ si dovoľujú verejne upozorňovať iné štáty za to, že premiestňujú svoje ozbrojené sily na vlastnom teritóriu, že tam uskutočňujú vojenské cvičenia, alebo modernizujú svoje armády. K tým pätolízačom dnes patrí aj minister zahraničia SR Ivan Korčok, terajšia vláda SR a väčšina poslancov slovenského parlamentu. 

USA i NATO  už dlhodobo rozširujú svoje vojenské základne po celom svete a sústreďujú svoje vojska a bojovú techniku hocikde, na cudzích územiach, kde chcú presadzovať svoje záujmy. USA majú dnes vojenské základne na 737 miestach na planéte mimo svojho územia. Veľká Británia má 16 vojenských základní, Francúzsko 11, Čína má 1 a Rusko ich má 10. Kto teda ohrozuje mier a kto je bezočivý a arogantný voči obyvateľom iných krajín a regiónov? Kto ohrozuje prítomnosťou svojich vojsk a hromadením vojenskej techniky a zbraní bezpečnosť, ale aj suverenitu a slobodu iných krajín?! Čísla sú jednoznačné a mali by viesť k logickým záverom. Mimochodom, USA majú rozmiestnených po rôznych regiónoch okolo 1500 biologických laboratórií.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.