NAĎ: NECHCEM LEN KÚRIŤ A SVIETIŤ, TO RADŠEJ ODÍDEM

Minister obrany Jaroslav Naď nie je spokojný s rozpočtom pre rezort obrany. Pripomenul, že čokoľvek je potrebné v štáte riešiť, či je to pandémia alebo záplavy, tak sa vždy volajú na pomoc vojaci.

Foto tasr/jakub KOTIAN
Dátum 13.10.2021

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) nie je spokojný s balíkom peňazí, ktoré má dostať zo štátneho rozpočtu rezort obrany na budúci rok. Povedal to dnes v relácii Analýzy Na hrane televízie Joj. „Ešte čakám politickú diskusiu na túto tému,“ uviedol minister. „Osekanie“ rozpočtu je pre neho prekvapujúce a ak si podľa neho niekto myslí, že v rezorte bude len kúriť a svietiť, tak môže odtiaľ radšej odísť.

Podľa návrhu rozpočtu budú výdavky kapitoly ministerstva obrany SR v roku 2022 tvoriť 97 percent celkových výdavkov na obranu. Sú rozpočtované v sume 1,795 miliardy eur. Naď vyhlásil, že ide o čísla, ktoré prišli na úradníckej úrovni. Pripomenul, že čokoľvek je potrebné v štáte riešiť, či je to pandémia alebo záplavy, tak sa vždy volajú na pomoc vojaci.

Minister obrany informoval, že vláda vo štvrtok 14. októbra schváli mandát na nasadenie vojakov do nemocníc, pretože narastá počet hospitalizácií. Vojaci by mali robiť sanitárne činnosti, pomáhať pri polohovaní pacientov alebo pri ich prevážaní. Mohli by byť nasadení už v piatok alebo cez víkend. Ako prvá žiada o pomoc nemocnica v Žiline.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.