NAĎ PLÁNUJE KÚPIŤ 25-TISÍC AMERICKÝCH PUŠIEK ZA DESIATKY MILIÓNOV EUR

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď začal ďalší veľký tender, a to kúpu 25-tisíc útočných pušiek. Ich hodnota sa pohybuje v desiatkach miliónov eur. Podmienka je, že pušky musia byť americkej výroby.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 28.02.2023

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď začal ďalší veľký tender, a to kúpu 25-tisíc amerických útočných pušiek, píše Denník N. Ich hodnota sa pohybuje v desiatkach miliónov eur. Ministerstvo menšiu časť zbraní kúpi z vládneho fondu USA. Má však podmienku – pušky kúpené v rámci tohto balíka musia byť americkej výroby. Nové zbrane by mali nahradiť známe československé samopaly vzor 58.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.