NAĎ: PRI CELOPLOŠNOM TESTOVANÍ DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ TISÍCKY VOJAKOV A POLICAJTOV

Minister obrany vníma pozitívne už skončené skríningové testovanie a je rád, že sa podarilo identifikovať 30-tisíc ľudí, ktorí boli testovaní pozitívne a nemôžu tak ďalej šíriť vírus.

Foto TASR
Dátum 27.01.2021

Počas víkendu pomáhalo so skríningovým testovaním ľudí na ochorenie COVID-19 približne 2 500 vojakov. V utorok 26. to bolo asi 1 500 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Pred rokovaním vlády SR to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

„To nehovorím o tých stovkách alebo až tisícoch, ktorí boli priamo v nemocniciach pomáhať a rovnako pomáhali polícii pri zabezpečovaní bezpečnosti,“ dodal. Šéf rezortu obrany vníma pozitívne už skončené skríningové testovanie a je rád, že sa podarilo identifikovať 30-tisíc ľudí, ktorí boli testovaní pozitívne a nemôžu tak ďalej šíriť vírus. Na záver Naď vyzdvihol spoluprácu samosprávy z miestnou štátnou správou a vládou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.