NAĎ: RAKÚSKYM ZDRAVOTNÍKOM POĎAKUJEM JEDNOTLIVO

Aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok poďakoval rakúskej vláde za 33 vojenských špecialistov a vláde Maďarska, ktorá poslala 200 špecialistov.

Foto TASR
Dátum 31.10.2020

BRATISLAVA 31. októbra (SITA/extraplus.sk) – Na Slovensku k 10:00 bolo funkčných viac ako 98 percent odberových tímov. Uviedol to minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) po stretnutí s rakúskym vojenským personálom.

Naď zároveň priblížil, že ide o 4 900 z celkového počtu 4 961 plánovaných miest. „Veríme, že čoskoro budeme mať obsadené všetky odberné miesta, ktoré sme dnes mali plánované,“ povedal Naď.

Podľa ministra obrany, k 10:00 nebolo sfunkčnených 61 konkrétnych tímov. Vyjadril vďaku nielen príslušníkom Ozbrojených síl SR (OS SR), policajného zboru, hasičom, zdravotníkom a samosprávam. Osobne vyjadrí vďaku aj rakúskemu vojenskému personálu. Naď zároveň uviedol, že predpokladal, že prezidentka Zuzana Čaputová vyzve zdravotníkov, aby sa prihlásili a pomohli operáciu zrealizovať.

Na území Slovenska sa nachádza 33 rakúskych vojenských špecialistov, ktorí sú priamo zapojení do odberov pri testovaní na COVID-19. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (SaS) v mene slovenskej vlády za to poďakoval rakúskej vláde. Šéf slovenskej diplomacie tiež poďakoval vláde Maďarska, ktorá poslala 200 špecialistov, ktorí pôsobia v juhovýchodných a južných okresoch Slovenska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.