NAĎ ROKOVAL S RUMUNSKOU VEĽVYSLANKYŇOU

Jaroslav Naď: Úzke historické väzby medzi Slovenskom a Rumunskom, členstvo oboch štátov v EÚ a NATO tvoria vynikajúce podmienky na ešte intenzívnejší rozvoj spolupráce.

Foto Archív
Dátum 20.07.2020

BRATISLAVA 20. júla (TASR/extraplus.sk) - V diskusii o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti vrátane súčasných výziev v medzinárodnom prostredí potvrdili v pondelok na pôde rezortu obrany minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a veľvyslankyňa Rumunska Steluta Arhireová záujem o ďalší rozvoj a prehlbovanie spolupráce v tejto oblasti medzi oboma štátmi tak na bilaterálnej, ako aj multilaterálnej úrovni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. 

"Úzke historické väzby medzi Slovenskom a Rumunskom, členstvo oboch štátov v EÚ a NATO tvoria vynikajúce podmienky na ešte intenzívnejší rozvoj spolupráce. Som veľmi rád, že som mohol pani veľvyslankyni predstaviť naše priority a taktiež prediskutovať možnosti posilnenia vzájomných vzťahov v politicko-vojenskej oblasti," uviedol po stretnutí šéf rezortu obrany. Počas stretnutia vyzdvihol Naď účasť príslušníka rumunských ozbrojených síl v štruktúre Centra výnimočnosti NATO v Trenčíne pre oblasť likvidácie výbušných materiálov, ako aj diskusiu o spolupráci vzdušných síl oboch krajín v oblasti protivzdušnej obrany v rámci spoločných výcvikov a cvičení Severoatlantickej aliancie. Okrem toho predstavil Ahrireovej modernizačné projekty ozbrojených síl a tiež plánovanú revíziu strategických dokumentov. Diskusia sa venovala aj plneniu medzinárodných záväzkov, ktoré krajinám vyplývajú z členstva v EÚ a NATO.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.