NAĎ SA OHRADIL PROTI ÚČASTI DELEGÁCIE Z RUSKA NA OSLAVÁCH OSLOBODENIA POLTÁRA

Jaroslav Naď, dočasne poverený minister obrany: Ak bude akákoľvek zložka Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pokračovať v spoluorganizovaní podujatí, na ktorých sa velebí štát, ktorý zabíja nevinných, budeme s nimi musieť ukončiť spoluprácu a tiež budeme uvažovať, či je vhodné, aby sme predstaviteľom zväzu posielali čestné pozvánky na oslavy SNP.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 17.01.2023

Ministerstvo obrany (MO) SR sa ohradilo proti účasti delegácie z Ruskej federácie na oslavách oslobodenia mesta Poltár. Pripomína, že Rusko ešte vlani zaradilo Slovensko na zoznam nepriateľských krajín. Zároveň označuje Rusko za agresora, ktorého útokom sa Ukrajina bráni už vyše desiatich mesiacov. „Toto konanie je v absolútnom rozpore s hodnotovým nastavením rezortu obrany, Slovenskej republiky a celým demokratickým svetom,“ skonštatovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

MO SR nebude posielať svojich zástupcov ani príslušníkov Ozbrojených síl SR na podujatia, na ktoré budú prizvaní zástupcovia Ruska, kde bude znieť sovietska či ruská hymna alebo bude vyvesená ruská zástava. Na týchto podujatiach sa nebudú zúčastňovať zástupcovia rezortu bez ohľadu na organizátora, či už pôjde o akciu organizácie, mesta, alebo ako v prípade aktivity v Poltári, ktorej spoluorganizátorom bol Slovenský zväz protifašistických bojovníkov (SZPB).

„Ak bude akákoľvek zložka SZPB pokračovať v spoluorganizovaní podujatí, na ktorých sa velebí štát, ktorý zabíja nevinných, budeme s nimi musieť ukončiť spoluprácu - všetky formy v rámci podpísanej dohody o spolupráci, a tiež budeme uvažovať, či je vhodné, aby sme predstaviteľom zväzu posielali čestné pozvánky na oslavy Slovenského národného povstania,“ avizoval dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.