NAĎ SI UCTIL PAMIATKU SLOVENSKÝCH GENERÁLOV

Predstavitelia Ministerstva obrany SR si uctili pamiatku slovenských generálov, ktorí padli počas druhej svetovej vojny. 

Foto TASR
Dátum 04.03.2021

Predstavitelia Ministerstva obrany SR (MO SR) si uctili pamiatku slovenských generálov zavraždených počas druhej svetovej vojny. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková. Pietna spomienka na štyroch slovenských generálov popravených v nemeckom koncentračnom tábore sa uskutočnila pri Pamätníku zmierenia v areáli MO SR. Pamiatku generálov si spoločne uctili minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR (OS SR) generál Daniel Zmeko.

„Sila a odvaha, ktorá nechýbala všetkým odporcom krutého nacistického režimu bola malou iskrou nádeje, že utrpenie, ktoré so sebou priniesla druhá svetová vojna a zverstvá, ktoré tento totalitný režim páchal na nevinných civilistoch, raz skončí. Naša úcta patrí všetkým, ktorí sa nebáli vzoprieť a bojovať za hodnoty, vďaka ktorým dnes žijeme v slobodnej a demokratickej krajine,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Divízny generál Rudolfa Viest, brigádny generál Jána Golian a generáli druhej triedy Štefan Jurech a Augustín Malár boli zavraždení v koncentračnom tábore Flossenbürg v Nemecku v marci 1945. Spomienkové podujatie inicioval Klub generálov Slovenskej republiky, ktorý ho pravidelne organizuje v spolupráci s Generálnym štábom OS SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.