NAĎ: SLOVENSKO NAVÝŠI POČET VOJAKOV V ŠTRUKTÚRACH NATO

Minister obrany rokoval s veliteľom Spoločného veliteľstva síl NATO Jörgom Vollmerom o otázkach obrany a bezpečnosti. Pozornosť bola venovaná aj plneniu medzinárodných záväzkov, okrem iného záväzku vynaložiť 2 % HDP na obranu do roku 2024.

Foto tasr
Dátum 21.01.2021

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veliteľom Spoločného veliteľstva síl NATO (Joint Force Command) v Brunnsume gen. Jörgom Vollmerom o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti, ako aj multilaterálnej spolupráci v rámci NATO. Pri tejto príležitosti mu predstavil základné piliere strategických dokumentov SR v oblasti obrany a bezpečnosti a informoval ho o tiež o nasadení príslušníkov Ozbrojených síl SR v boji proti pandémii COVID-19.

„K riešeniu aktuálnych výziev, ktorým čelia všetky krajiny Aliancie, či už ide o výzvy v oblasti bezpečnosti a obrany, boj s pandémiou COVID-19, boj proti dezinformáciám alebo hybridným hrozbám, musíme pristupovať spoločne. Nové strategické dokumenty – Bezpečnostná stratégia SR a Obranná stratégia SR potvrdzujú definíciu postavenia Slovenskej republiky ako pevnej súčasti euroatlantického priestoru, čím zároveň vysielame jasný signál, že nám na spoločných riešeniach záleží,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany priblížil gen. J. Vollmerovi pokrok a plány v oblasti modernizácie a rozvoja infraštruktúry Ozbrojených síl SR vrátane plánovaného obstarania novej 3D rádiolokačnej techniky pre potreby vzdušných síl. Pozornosť bola venovaná aj plneniu medzinárodných záväzkov, okrem iného záväzku vynaložiť 2 % HDP na obranu do roku 2024. „Bol by som rád, keby sa tento záväzok daril napĺňať kontinuálne,“ povedal minister obrany J. Naď. Priestor dostala aj diskusia o zahraničných misiách, operáciách a aktivitách, v ktorých OS SR pôsobia. Dodal, že Slovensko plánuje v priebehu tohto roka navýšiť počty profesionálnych vojakov vo veliteľských štruktúrach NATO.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.