NAĎ: ŠTEFÁNIK NÁM ZANECHAL POSOLSTVO O BOJI ZA DEMOKRACIU A SLOBODU

Jaroslav Naď: Našou úlohou je živiť a zachovávať toto posolstvo. Generálov zápal pre svoju krajinu a ochota obetovať svoj život v prospech jej dobra a budúcnosti z neho totiž robí vzor pravého vlastenca aj pre súčasné generácie.

Foto SITA
Dátum 04.05.2021

Krédo „veriť – milovať – pracovať“ a spolu s ním tiež odkaz života a skutkov generála Milana Rastislava Štefánika sú univerzálne a inšpiratívne aj 102 rokov od jeho tragického úmrtia. Počas dnešnej pietnej spomienky pri mohyle v Ivanke pri Dunaji, ktorá sa konala za účasti predsedu vlády SR Eduarda Hegera, to o gen. M. R. Štefánikovi povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

„Aj napriek predčasnej tragickej smrti nám generál Štefánik zanechal obrovské a nemenné posolstvo o neutíchajúcom boji za slobodu, demokraciu a odmietanie totalitných režimov. Našou úlohou je živiť a zachovávať toto posolstvo. Generálov zápal pre svoju krajinu a ochota obetovať svoj život v prospech jej dobra a budúcnosti z neho totiž robí vzor pravého vlastenca aj pre súčasné generácie,“ povedal minister J. Naď pri príležitosti 102. výročia úmrtia gen. M. R. Štefánika. Šéf rezortu obrany zároveň pripomenul jeho najväčšie zásluhy, medzi ktoré patrí významný prínos pre vznik prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov prostredníctvom kľúčovej úlohy, ktorú zohral pri formovaní československého zahraničného odboja počas 1. svetovej vojny.

Generál Milan Rastislav Štefánik zahynul v nedeľu ráno 4. mája 1919. Lietadlo prvého a zároveň posledného československého ministra vojny sa nečakane zrútilo neďaleko Ivanky pri Dunaji. Pri havárii dvojplošníka Caproni Ca.33 zahynula aj celá posádka lietadla.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.