NAĎ: ÚPRIMNE ĎAKUJEM VŠETKÝM ZAOČKOVANÝM

Ministerstvo obrany na čele s Jaroslavom Naďom poslalo jedenásť nových vojenských lekárov okamžite do nemocníc. V zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku momentálne pracujú všetci dostupní vojenskí lekári. Minister tvrdí, že logika nepustí - fakt je ten, že kapacity nemocníc nie sú neobmedzené!

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 24.11.2021

Jedenásť nových vojenských lekárov okamžite nasadia do nemocníc. V zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku momentálne pracujú všetci dostupní vojenskí lekári - tridsaťpäť z nich pôsobí priamo v nemocniciach a traja v ambulanciách. V najbližších dňoch ich posilní aj jedenásť nových lekárov Ozbrojených síl SR (OS SR), ktorých dnes v priestoroch Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši slávnostne vyradili. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Lekári a vôbec zdravotnícky personál je v súčasnosti naozaj nad zlato. Preto som rád, že nesmierne vyčerpaných hrdinov v bielych plášťoch posilnia ďalší lekári z radov ozbrojených síl. Sme tu pre občanov a pre záchranu ich životov a zdravia sme pripravení poskytnúť všetky dostupné kapacity,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ako priblížil hlavný lekár OS SR, brigádny generál Roman Jantoš, v rámci prípravnej štátnej služby lekári úspešne absolvovali základný vojenský výcvik v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin a dôstojnícky kurz pre absolventov vysokých škôl na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. „Dvaja z jedenástich nových lekárov už majú ukončenú špecializáciu, ostatní sú zaradení do špecializačného štúdia v rôznych špecializačných odboroch,“ priblížil.

Príspevok uverejnil na Facebooku minister obrany Jaroslav Naď: 

DO NEMOCNÍC POSIELAME NOVÝCH VOJENSKÝCH LEKÁROV

Dnes prešlo tzv. vyradením 11 nových vojenských lekárov, ktorí budú ihneď nasadení na pomoc do nemocníc. V zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku sú aktuálne všetci dostupní vojenskí lekári - tridsaťpäť z nich pôsobí priamo v nemocniciach a traja v ambulanciách. Som vďačný, že sa ich rady rozšíria o týchto 11 vynikajúco pripravených lekárov.

Situácia je naozaj alarmujúca! Za dnešný deň nám pribudlo rekordných 10-tisíc prípadov z toho tých, ktorí sú na umelej plucnej ventilácii je drvivá väčšina neočkovaná. Lekári, zdravotníci či dobrovoľníci sú nesmierne vyčerpaní. Prosím, dajte sa zaočkovať!

Logika nepustí - fakt je ten, že kapacity nemocníc nie sú neobmedzené! Ak budeme sústrediť všetkých lekárov na starostlivosť o ľudí s covidom, kto pomôže pacientom s inymi tažkosťami? Už teraz evidujeme napríklad odloženie plánovaných operačných zákrokov. Prosím, zvážte to…

Na druhej strane úprimná vďaka všetkým zaočkovaným.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.