NAĎ VERBUJE MLADÝCH SLOVÁKOV DO ARMÁDY

Medzi výhody, ktoré študentom Akadémia ozbrojených síl gen. M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši ponúka je napríklad služobný plat či zákon o sociálnom zabezpečení vojakov a výhody, ktoré z neho vyplývajú. 

Foto TASR
Dátum 11.02.2021

Minister obrany SR Jaroslav Naď začal na svojom profile na sociálnej sieti Facebook uverejňovať a propagovať štúdium na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Medzi výhody, ktoré študentom škola ponúka je napríklad služobný plat či zákon o sociálnom zabezpečení vojakov a výhody, ktoré z neho vyplývajú.

Príspevok uverejnil na svojom profile Jaroslav Naď dňa 11. februára 2021:

POVOLANÍM SNAJPER

Každý, kto sa niekedy zamýšľal nad tým, či vstúpi do našich ozbrojených síl, nepochybne uvažoval o tom, aké profesijné zameranie by bolo preňho to najzaujímavejšie. Práve služba vlasti v našom elitnom útvare Síl pre špeciálne operácie patrí k tým najlákavejším, ale taktiež aj k najnáročnejším. Výnimkou nie je ani „povolanie“ profesionálny vojak – ostreľovač.


Samotný výcvik prebieha niekoľkokrát ročne napríklad aj v Centre výcviku Lešť a skladá sa z teoretickej a praktickej prípravy. Práve druhá časť výcviku preverí schopnosti profesionálnych vojakov, keďže vzdialenosť cieľa sa postupne zvyšuje, pričom predstavovať môže až 800 metrov. Nemenej dôležitým predpokladom úspechu je zvládanie plnenia úloh za každého počasia, v každom ročnom období, či maskovanie alebo pohyb v teréne. To všetko musia naši ostreľovači ovládať na 100 percent tak, aby ich v reálnom nasadení nemohlo nič prekvapiť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.