NAJVÄČŠÍ A NAJZNÁMEJŠÍ CIRKUS NA SVETE KONČÍ - O PRÁCU PRÍDE 3500 ĽUDÍ

Vedenie Cirque du Soleil vyhlásilo bankrot. Pandémia ich totiž pripravila o všetky predstavenia a zrušilo sa im celé turné.

Foto Archív
Dátum 30.06.2020

Cirque du Soleil je najznámejší a najväčší cirkus na svete. Kvôli pandémií koronavírusu však vedenie vyhlásilo bankrot, nakoľko museli zrušiť akékoľvek predstavenia a zrušiť celé turné. Cirkus so sídlom v Montreale bude musieť prepustiť až 3 500 zamestnancov.

Cirkus prichádza s oficiálnym stanoviskom po tom, čo museli zrušiť všetky veľké akrobatické šou, vrátane šiestich obrovských predstavení v Las Vegas.

„Za posledných 36 rokov bol Cirque du Soleil veľmi úspešnou a ziskovou spoločnosťou. Avšak z dôvodu straty príjmov musel manažment kvôli nútenému zrušeniu vystúpení prijať ťažké rozhodnutie,“ uviedol CEO spoločnosti Daniel Lamarre.

Cirkus sa už dlhší čas topil v dlhoch v hodnote takmer miliardy amerických dolárov. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.