NAKA ZASAHUJE V KAZUE DOBYTKÁR, OBVINENIU ČELÍ AJ NORBERT BÖDÖR

AKTUALIZOVANÉ: Polícia SR potvrdila, že NAKA v piatok večer zadržala podnikateľa Norberta B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur," uviedla Polícia SR.

Foto TASR
Dátum 04.07.2020

Polícia SR potvrdila, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok večer zadržala podnikateľa Norberta B. Informovala o tom na svojom profile na sociálnej sieti. "Môžeme potvrdiť, že dnes o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N.B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur," uviedla Polícia SR.

Denník N predtým informoval, že nitriansky podnikateľ Norbert B. sa v piatok neskoro večer dostavil na policajné prezídium. Polícia ho obvinila pre úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Ak by neprišiel, bol by naňho vydaný zatykač. Podľa denníka N Norberta B. kontaktoval ešte vo štvrtok vyšetrovateľ kauzy Dobytkár, pretože ho chceli vo veci vypočuť a odovzdať mu obvinenie. Norbert B., ktorý bol s rodinou v Chorvátsku, vyšetrovateľovi povedal, že príde v piatok. Polícia SR v piatok informovala, že v rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenskej republiky NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

NAKA pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohodpodárskej platobnej agentúry. Vyšetrovatelia už zadokumentovali úplatky za 10,4 mil. eur, informuje polícia na sociálnej sieti. V rámci akcie Dobytkár na celom území vykonala zaisťovacie úkony a vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom fyzickým a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. 

Norbert Bödör je obvinený je z legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ľudovo povedané prania špinavých peňazí. Bödör mal byť, podľa našich informácií minimálne posledné dva týždne na Slovensku, domov sa vrátil zo zahraničia. Bol dlhodobo v Dubaji. Ďalšími obvinenými sú bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika a bratislavský podnikateľ Peter Kuba. Podľa portálu aktuality.sk hľadali v sídle nitrianskej SBS firmy Bonul dokumenty súvisiace s toutou korupčnou megakauzou. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.