NAKAZENÁ AMERIČANKA STRÁVILA ZAVRETÁ PÄŤ HODÍN NA TOALETE LIETADLA

Zvyšok letu strávila americká učiteľka na toalete, pred ktorý jej letušky nosili jedlo a pitie. Bezprostredne nebolo jasné, či sa Američanka musela pred nástupom do lietadla preukázať negatívnym covid testom.

Foto PEXELS
Dátum 01.01.2022

Americká učiteľka strávila päť hodín v dobrovoľnej izolácii na toalete lietadla po tom, ako jej počas letu vyšiel pozitívny test na koronavírus. V piatok o tom informovala britská verejnoprávna stanica BBC.
      
Marisa Fotieoová podľa vlastných slov začala mať bolesti hrdla počas letu z 20. decembra z amerického Chicaga do islandskej metropoly Reykjavík. Fotieoová si následne spravila antigénový samotest, ktorý potvrdil, že je infikovaná koronavírusom. Zvyšok letu preto strávila na toalete, pred ktorý jej letušky nosili jedlo a pitie. Bezprostredne nebolo jasné, či sa Američanka musela pred nástupom do lietadla preukázať negatívnym covid testom.
      
"Bola to šialená skúsenosť," povedala Fotieoová pre americkú stanicu NBC News. "(V lietadle bolo) 150 ľudí, strašne som sa bála, že ich nakazím," dodala. O svojom zážitku natočila video, ktoré zverejnila na sociálnej sieti Tiktok, kde si ho pozrelo veľké množstvo ľudí. Fotieoová  obzvlášť ocenila prácu letušky, ktorá jej počas piatich hodín strávených na záchode pomáhala a nosila jej všetko potrebné. Po prílete na Island sa Američanka odobrala do karantény v hoteli Červeného kríža. V dôsledku vysokonákazlivého variantu omikron vo svete aktuálne opäť rastie počet ľudí nakazených koronavírusom, najviac však v Severnej Amerike a Európe. V poslednom týždni boli zrušené tisícky letov pre nedostatok pilotov a ďalších zamestnancov letového personálu, ktorí museli po pozitívnom teste alebo blízkom kontakte s infikovaným odísť do karantény.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.