NARKOMANI, ROBOŠI A ŠTÁT

Niektorí politici parlamentných aj mimoparlamentných strán v posledných rokoch aktívne pretláčajú to, aby boli popri legálnych drogách alkohole a tabaku, povolené aj ďalšie drogy, ako je marihuana

Foto Jaroslav Novák/TASR
Dátum 07.08.2019

V roku 2018 bolo na Slovensku liečených kvôli užívaniu nelegálnych drog 3038 osôb. Je to o 30,4 percenta viac, ako v roku 2004. Najvyšší počet liečených mali skupiny 20-29 roční 1086 osôb a 30-39 roční 1167 osôb. Šokujúce bolo liečenie až 294 detí do deväť rokov. Najviac sa liečilo závislých na stimulačných drogách, prvenstvo obsadil pervitín, na druhom miest heroín a na treťom marihuana.

Niektorí politici parlamentných aj mimoparlamentných strán v posledných rokoch aktívne pretláčajú to, aby boli popri legálnych drogách alkohole a tabaku, povolené aj ďalšie drogy, ako je marihuana. Otázne je, či je to za účelom podpory ich predaja, genocídy genofondu, alebo len pokus skaličiť čo najviac ľudí pod heslom, keď politik padol do pekla drogovej závislosti sám, nech s ním do pekla závislosti ide čo najviac ľudí.

Drogové vojny v 18-tom a 21-vom storočí

Ako ničili drogy celé národy, vieme z dejín osídľovania severoamerického kontinentu. Dvesto miliónov pôvodných obyvateľov zmizlo do nenávratna a ich potomkovia žijú už len v čiastočne samosprávnych rezerváciách. No nielen na americkom kontinente, ale aj na opačnom konci sveta v Ázii sa konali jatky nevídaných rozmerov spôsobené ópiom.

V roku 1830 dovážala Británia do Číny ročne 2000 debien ópia ročne, čo prestavovalo asi 130 ton tejto drogy z Indie. Populácia, ktorá je odhadovaná v tom čase ako závislá od ópia sa pohybuje okolo 1,5 milióna Číňanov. V roku 1837 dovážala Británia do Číny už 2535 ton ópia. Cisár dal skonfiškovať 1300 ton a spáliť ich v roku 1839. V roku 1840 Britské loďstvo v prvej z dvoch ópiových vojen zbombardovalo Kanton a v druhej ópiovej vojne s pomocou ďalších mocností Kanton prakticky vypálilo, zapálilo cisársky letný palác a zabralo na 99 rokov Hong Kong. Po tomto akte okupácie sa rozrástol aj obchod s ópiom. Podľa zdrojov z roku 1909 bolo v tomto roku v Číne až 40 miliónov narkomanov závislých od ópia.

Aký rozdiel je v 19-tom a 21-vom storočí, kde po vtrhnutí vojsk do Afganistanu sa 4O násobne zvýšila produkcia heroínu v tejto krajine. Kde každý šiesty obyvateľ pracuje v heroínovej výrobe alebo obchode. V roku 2000 makovicové polia zaberali v Afganistane plochu 8000 ha, v roku 2015 to bolo už 200 000 ha. A ročný predaj heroínu z Afganistanu? 150 miliárd amerických dolárov ročne.

Heroín, číslo dva po štatistikám liečenia sa narkomanov na Slovensku...

Začiatok cesty narkomana

V dnešnom svete osvety asi všetci počuli o tom, že drogy:

* ničia psychické aj fyzické zdravie,

* spôsobujú schizofréniu,

* ničia mozog, pečeň, vnútorné orgány,

* spôsobujú mužskú aj ženskú neplodnosť,

* sú príčinou rodenia postihnutých detí,

* spôsobujú rakovinu prakticky všetkých častí tela,

* sú príčinou násilnej, mravnej a majetkovej trestnej činnosti,

no napriek tomu každý deň veľa hlavne mladých ľudí začne cestu narkomana práve prvou dávkou. A tú Vám nemusí ponúknuť díler, ale kamarát, kolega či známy.

Známy, kolega, kamarát začne hovoriť o tom, aké je to skvelé, dať si dávku, ponúknu, veď skúsiš len raz, ak sa ti nebude páčiť, nemusíš to opakovať, to nie je na každý deň, je to úžasné, čo sa bojíš, je to nové, je to skvelé, uvoľní ťa to, budeš mať nové pocity, pichajú a húlia predsa všetci, herci, politici, speváci. Položte si ale otázku, prečo to ten človek robí?

Tri typy dôvodov

Prvý typ: Potrebuje peniaze na dávky

Každý narkoman skôr či neskôr začne tento jed šíriť. Prečo je to tak? Každý narkoman, potrebuje stále viac peňazí na dávky drogy. Rodina po čase prestane dávať možnosť brať peniaze inak, ako krádežou, zdrogovaný človek dlho v práci nevydrží, a tak začne sám drogy predávať. V prípade, že nájde ďalších troch až štyroch narkomanov je schéma jednoduchá. Tri dávky predá, štvrtá je pre narkomana predajcu.

Druhý typ: Strach upadať človeku osamote

Je to typ, ktorý sa dostal ku narkománii a teraz keď spadol do pekla drogovej závislosti sám, nech s ním do pekla závislosti ide čo najviac ľudí. Toto je fakt, ktorý z hľadiska psychiky narkomana v jeho vlastných očiach zbavuje zodpovednosti za svoj vlastný stav, napriek tomu, že si veľmi dobre uvedomuje, že ubližuje sebe aj ostatným.

Štatistika hovorí, že každý narkoman za svoj život vtiahne do užívania drog desiatich až pätnástich ľudí zo svojho okolia.

Tretí typ: Cynický predajca drog

Tento typ má len jeden cieľ. Vtiahnuť do závislosti čo najviac ľudí, kvôli čo najvyššiemu zárobku. Tieto typy povedia a urobia všetko, aby ulovili dieťa, mladého človeka ale aj ľudí stredného veku. Budú dávať dávky zdarma, budú sa snažiť, pokiaľ človek nepríde sám druhý krát. Pretože narkomanovi zničia život za tri či päť rokov, potom narkoman je už bez prostriedkov a preto sú tieto typy stále na love, hľadajúc si stále nové obete.

Prednáška študentom vysokej školy

Chceli by ste, aby boli Vaše deti narkomanmi? Aby mali poškodené zdravie a zdravie svojich detí, Vašich vnukov? Aby mali za vzor politikov  minulosťou narkomana?

Pán Michal Truban, vzor, hlavný predstaviteľ mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko a úspešný podnikateľ, ktorý plánuje po parlamentných voľbách byť premiérom Slovenskej Republiky ,vo virálnom videu, počas prednášky študentom Pedagogickej Fakulty UKF v Nitre vysvetľuje svoj úspech vo firme Websupport. Tu je celá prednáška, nielen zostrihaná časť. https://youtu.be/RZaQ_DpAeyE

Voliči, rodičia a starí rodičia, budú veľmi vnímať celkový pohľad pána Trubana na svoj život a spoločnosť. Hlavne tí, ktorí vnímajú citlivo témy drogovej závislosti a nikdy drogy nebrali. Jeho postoj ku drogám, ako študentskej zábave, kde základ jeho prednášky je vysvetlenie úspechu na princípe postupného privykania ku drogovej závislosti je strašnou myšlienkou. Na začiatku dvadsiateho storočia podobné myšlienky priviedli do osídiel narkománie v Číne 40 miliónov ľudí.  

Jeho postoj úspešného podnikateľa ku voličom, kde v prednáške uráža remeselníkov a pracujúcich keď hovorí: „Roboši, teda robotníci to je úplne špeciálna sekta ľudí, ktorí jakože ja ich mám strašne rád, lebo keď sa dohodne, že idú k tebe, oni niečo robiť o ôsmej tak prídu o jedenástej a díva sa na teba, že čo, de si...“ a „Jak s tými robošmi, dáš mu robiť kachličky on ťa o*ebe prvú vec kde vidí a tri si zobere so sebou“

Východisko pre Slovensko a slovenský národ

Vladimír Mečiar ohlásil vznik politickej strany, ktorá sa bude  uchádzať o potenciál 77 percent voličov, ktorí vyjadrili nesúhlas so stranami a politikmi, ktorí predložili svoje programy do Eurovolieb v tomto roku. Bude sa uchádzať o všetkých tých, ktorí nechcú na Slovensku rozšírenie narkománie a drogovej závislosti medzi deti a mládež, bude sa uchádzať o všetkých pracujúcich, ktorých pán Truban tak hrubo dourážal vo svojej prednáške. Bude sa uchádzať o spojenie všetkých národných subjektov, národných síl a myšlienok. Je potrebné znova začať budovať náš štát s nádejou na znovuzískanie kultúrnej a národnej identity a zlepšenia kvality života Slovenského národa na území Slovenskej republiky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.