NÁSILIE JE PREJAVOM CHOREJ SPOLOČNOSTI

KSS: Prejavy násilia sú odrazom, ale aj prejavom „chorej“ spoločnosti. Sú prejavom úpadku, ktorý priamo i nepriamo zapríčinili všetky vlády a parlamenty po novembri 1989. Prevrat, zinscenovaný úzkou skupinou ľudí, podľa scenárov tajných služieb vtedy Západných krajín, s podporou „sorošovských“ a iných nadácii a fondov, voviedol spoločnosť do tohto systému. 

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 11.01.2023

Ďalšia vražda, ktorá sa stala v Michalovciach práve v prvý deň nového roku, je nielen hrozným, ale znepokojujúcim faktom pre občanov Slovenska. Nielen preto kedy a ako bola spáchaná, ale aj preto, že je akoby pokračujúcim reťazcom vrážd, ktoré boli na Slovensku spáchané v ostatných rokoch. My komunisti, podobne ako aj ostatní občania, ktorí triezvo a realisticky hodnotia stav a vývoj spoločnosti musíme konštatovať, že takéto prejavy násilia sú odrazom, ale aj prejavom „chorej“ spoločnosti. Sú prejavom úpadku, ktorý priamo i nepriamo zapríčinili všetky vlády a parlamenty po novembri 1989. Prevrat, zinscenovaný úzkou skupinou ľudí, podľa scenárov tajných služieb vtedy Západných krajín, s podporou „sorošovských“ a iných nadácii a fondov, voviedol spoločnosť do tohto systému. V ňom je bezohľadnosť ľudí voči sebe, agresivita, tvrdosť v získavaní vlastných výhod, s cieľom zbohatnutia, hlavným zmyslom života. S týmito aspektami je úzko spojená aj bezočivosť, povýšenectvo nad tými „menej úspešnými“, bezohľadnosť, nepriateľstvo, ale aj agresivita a nenávisť kvôli seba menším dôvodom.

Nebolo bezočivosťou a aroganciou privatizovanie majetku štátu, ktorý desaťročia vytvárali milióny občanov Slovenska? Pritom sa týchto „tvorcov“ nikto nepýtal na ich názor, či súhlas.
Nebolo bezohľadnosťou a bezočivosťou zneužívanie procesov takzvanej privatizácie na osobné obohacovanie sa tých, ktorí ju takzvane „riadili“, pričom mali garantovať prospech pre Slovenskú republiku? Nebolo prejavom drzosti, arogancie a nepriateľstva voči vlastným občanom používanie a tolerovanie mafiánskych metód získavania súkromného majetku, spolupráca s mafiánskymi skupinami a využívanie ich služieb?

To sú iba niektoré príklady KDE ZAČALA filozofia, či spôsob správania sa niektorých jednotlivcov a skupín voči ostatným ľuďom. Ak k tomu priradíme deformované vysvetľovanie a chápanie „slobody“, „demokracie“, „sebapresadzovania“, „sebauplatňovania“ a iných prevzatých, či novo vzniknutých pojmov a nezmyselných výrazov, tak nie je div, že sa agresivita, arogancia, bezočivosť, prerástajúca do nenávisti sa stala pomerne za krátku dobu „normálnym“ javom v spoločnosti.
Ak k tomu priradíme fakt, čím nás „kŕmia“ filmy v kinách a vysielania televíznych kanálov, aké „hry“, dostupné na internete i predávané v obchodoch, prevažujú a sú dostupné pre dospelých i mládež, nesmieme sa diviť. Násilie, kriminalita, vraždy, vydierania, šikanovania, honba za bohatstvom, obdiv k bohatým a ich bohatstvu, bez ohľadu na jeho zdroje. Bojové, či vojnové hry, kde jeden prenasleduje druhého, kde jednotlivci či skupiny po sebe strieľajú, ale aj po zasiahnutí súperom je možne pokračovať, pretože „máte k dispozícii“ ešte tri alebo päť „životov“. Dokonca i vysielania jednotlivých televíznych kanálov obsahujú takzvané „zábavne programy“, v ktorých účastníci bez zaváhania a bez akýchkoľvek hraníc používajú hrubé a vulgárne výrazy, ktoré tiež signalizujú toleranciu k hrubosti, bezočivosti a nepriamo i k primitivizmu a násiliu. Ktoré nám predvádzajú tí, ktorí by mali šíriť kultúru, morálku, slušnosť a úctu medzi ľuďmi.

Všetko toto, ale aj iné veci sa dejú pod rúškom „slobody, demokracie, voľnosti, neobmedzených práv a necenzurovanosti“. Komunistická strana Slovenska pripomína , že už tridsať rokov upozorňuje občanov Slovenska na deformácie, poklesky a zločiny, ktoré so sebou prináša nový ekonomicko – politický systém a ktoré vyplývajú zo samotnej jeho podstaty. Priorita byť bohatý, honba za ziskom, boj o presadenie sa, hoci aj na úkor ostatných, vedú k agresivite, tvrdosti, bezohľadnosti a arogancii vo vzťahoch medzi ľuďmi. Slová o morálke, spravodlivosti, rovnosti, ani príležitostné charity a kampane pomoci slabším tento stav nijak výrazne nezlepšia. V takom prostredí sa kriminálne činy, vrátane vrážd, zabití, ťažkých ublížení na zdraví stávajú stále častejšími udalosťami v živote spoločnosti. Názorným príkladom môžu slúžiť údaje o počtoch zabitých a zavraždených v USA, kde takmer každý deň dochádza k takýmto prípadom. KSS vie ponúknuť alternatívu tomuto systému, ktorý by už svojou podstatou nepripustil podobné spôsoby správania sa ľudí, pretože by pre takéto správanie neboli dôvody.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.