NAŠTVANÁ BELOUSOVOVÁ SA PÝTA FICA: ZA ČO MÁ BYŤ DANKO PREDSEDOM NR SR? ZA URÁŽANIE PELLEGRINIHO?

Viceprimátorka Čadce Anna Belousovová: Tvrdenie, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho bolo stretnutie predsedov koaličných strán, mňa osobne uráža. Pellegrini vyhral preto, lebo my občania sme boli rozumnejší ako vy politici.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 15.04.2024

Viceprimátorku Čadce a bývalú predsedníčku SNS Annu Belousovovú pobúrili slová premiéra SR Roberta Fica o tom, že terajší líder SNS Andrej Danko by sa mal stať predsedom NR SR.

„Z akého dôvodu? Vraj odchodom Pellegriniho sa mení situácia v koalícii a premiér si myslí, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho v prezidentských voľbách bolo stretnutie koaličných lídrov, ktorí ho vo voľbe podporili,“ napísala Belousovová na sociálnej sieti.

Pripomenula, že situácia v koalícii sa po odchode Pellegriniho nemení. „Koalícia vznikla po parlamentných voľbách na základe dohody troch koaličných strán, ktoré dali dokopy parlamentnú väčšinu. Na základe počtu poslancov jednotlivých strán si rozdelili funkcie. Po odchode Pellegriniho Hlas bude mať taký istý počet poslancov, ako mal, lebo za Pellegriniho nastúpi náhradník. Matematika nepustí, pán premiér: 79 -1 +1= 79!“ napísala Belousovová.

Pellegrini podľa nej vyhral voľby a stal sa prezidentom nie vďaka koaličným partnerom, ale napriek útokom a urážkam jedného z koaličných partnerov - SNS - a vlažnej kampani a podpore druhého koaličného partnera - Smeru. „Tvrdenie, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho bolo stretnutie predsedov koaličných strán, mňa osobne uráža. Pán Fico, rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho bolo to, že tí občania Slovenska, ktorým na Slovensku úprimne a nezištne záleží, pochopili hrozby, ktoré by prinieslo zvolenie Korčoka. Pellegrini vyhral preto, lebo MY občania sme boli rozumnejší ako VY politici, t. j. váš koaličný partner Danko, ktorého chcete teraz odmeniť druhou najvyššou ústavnou funkciou. Za čo? Za tie urážky Pellegriniho?! Z akých dôvodov by pre Slovensko malo byť najlepšie, aby bol predsedom parlamentu Danko? Kvôli jeho kvalitám?“ pýta sa a spomína Dankove škandály, medzi ktoré patrí komunikácia s dnes už odsúdenou Alenou Zsuzsovou, kauza rigoróznej práce a dôvodné podozrenie z plagiátorstva, Dankova dôstojnícka hodnosť s (vybozkávanými) kapitánskymi výložkami, ktoré mu venoval minister obrany za SNS Gajdoš, megakauzy ako Dobytkár či kauza semafor, keď Danko utiekol z miesta činu.

„Vážený pán premiér, mali by ste sa poučiť z minulosti a neustupovať vydieraniu. Zdá sa mi, že opakujete chyby minulosti. Po vražde novinára ste ustúpili nátlaku a vydieraniu Bugára a kam to priviedlo?  K predčasným voľbám. Zdá sa mi, že ustupovaním vydieraniu Danka, to skončí tak isto - predčasnými voľbami. Hazardujete však s osudom Slovenska, pretože teraz ide doslova o existenčné otázky nášho národa!“ myslí si Belousovová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.