NAVAĽNÁ: PUTIN JE NEVYPOČÍTATEĽNÝ, MÔŽE POUŽIŤ JADROVÉ ZBRANE

Vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom vyhlásila, že ruský prezident Vladimir Putin je nevypočítateľný. Podľa nej možnosť, že v nejakom bode použije jadrové zbrane, sa nedá vylúčiť. „Nevieme, čo od neho môžeme čakať,“ uviedla pre tlačovú agentúru DPA.

Foto TASR/AP
Dátum 21.04.2024

Vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom vyhlásila, že ruský prezident Vladimir Putin je nevypočítateľný. Podľa nej možnosť, že v nejakom bode použije jadrové zbrane, sa nedá vylúčiť. TASR prevzala informácie z nedeľnej správy nemeckej tlačovej agentúry DPA. „Nevieme, čo od neho môžeme čakať,“ uviedla pre DPA. „Možno to urobí,“ dodala. Prirovnala túto otázku k invázii Ruska na Ukrajinu - uviedla, že od Putina vtedy nečakala, že zaútočí vzhľadom na silné vzťahy medzi oboma krajinami.

„Ale rozhodol sa to urobiť. Desí ľudí, drží ich v strachu. Nikto nevie, čo Putin najbližšie urobí,“ doplnila. Navaľná povedala, že si nie je istá, či má Putin naozaj „pevnú stratégiu“. Navaľní boli dlhé roky poprednými opozičnými aktivistami v Rusku. Navaľnyj zomrel 16. februára v ruskom väzenskom tábore za polárnym kruhom na Sibíri.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.