NAVAĽNYJ MÁ POSLÚŽIŤ CIEĽOM NADNÁRODNEJ OLIGARCHIE

Západ stále hlasnejšie vyhlasuje novú križiacku výpravu proti Rusku. Podľa niektorých hodnotení, vyvrcholenie totálnej konfrontácie môže byť smerované k prezidentským voľbám v roku 2024. Aj v Kremli sú nútení priznať, že na dvere opäť klope neľútostná studená vojna proti Rusku.

Foto SITA/AP
Dátum 28.01.2021

Zdalo by sa, že „studenú vojnu“ s komunistickým ZSSR  vyhral Západ. Avšak orgány jeho zahranično politickej propagandy nezastavili svoju rozkladnú činnosť ani na Rusko.

Západ stále hlasnejšie vyhlasuje novú križiacku výpravu proti Rusku. Podľa niektorých hodnotení, vyvrcholenie totálnej konfrontácie môže byť smerované k prezidentským voľbám v roku 2024.Aj v Kremli sú nútení priznať, že na dvere opäť klope neľútostná studená vojna proti Rusku, jeho vláde a osobne V .V. Putinovi. Niet pochybnosti, že majitelia nadnárodných korporácií už dávno prijali rozhodnutie o jeho zvrhnutí podľa scénára „farebných revolúcii“. Jasné je aj to, že vonkajšie činnosti sú presne skoordinované s neoliberálnou kastou vo vnútri Ruska. Hoci práve jej pričinením, ekonomickým a politickým vplyvom oligarchie, je  stav ruskej ekonomiky a sociálnej sféry dosť zlý. Hlavne likvidáciou štátnych podnikov a privatizáciou, ale aj rušením predchádzajúcich, ešte „socialistických“ opatrení a výhod, ktoré zľahčovali životné náklady dôchodcov, veteránov vojny, detí vojny, ale aj ďalších pracujúcich ľudí.

Podľa niektorých faktov, v rokoch 1970 – 1980, podvratné rozhlasové vysielania „Slobody“ , „Hlasu Ameriky“, „BBC“, „Nemeckej vlny“ v ZSSR každodenne počúvalo do 40 miliónov ľudí. Mnohoročné pôsobenie tejto propagandy na obyvateľstvo pripravovalo pôdu pre antisovietsky prevrat. Práve ten bol uskutočnený v roku 1991, kedy kontrapropagandistické možnosti komunistickej strany a sovietskeho štátu boli umelo, cielene zúžené. Vysielanie v ruštine pokračuje aj dnes. Podobne ako predtým ho uskutočňujú televízne spoločnosti„Hlas Ameriky“, „BBC“, rádio a televízia „Sloboda“, „Nemecká vlna“a iné. K tomu sa pridáva ešte väčší prienik prostredníctvom Internetu a sociálnych sieti. Činnosť týchto centrov je podriadená úlohámpodkopávania vnútropolitickej situácie v Rusku.  Cieľom je, ako tomu bolo v etape boja so ZSSR, zničenie jednotného a nezávislého ruského štátu prostredníctvom koordinovaných úsilí Západu a „piatej kolóny“.

Dnes už je jasné, že nádeje gorbačovských „prestavbarov“ a jelcinských reformátorov na to,že likvidácia socializmu bude znamenať zastavenie ideologického boja so Západom sa ukázala ako hrubé klamstvo. Príchod Bidena do Bieleho domu garantuje novú etapu zostrenia vzťahov s Washingtonom. Navaľnyj nie nadarmo tlieskal inaugurácii nového amerického prezidenta – globalistu.

Čo sa stane v prípade zmeny terajšej vlády umiernených liberálov za tých extrémisticky naladených, otvorene amerikanizovaných?Niektorí odborníci vidia dôsledky podobného vývoja takto:

- Zavedenie priameho riadenia Ruska zo strany globálneho kapitalizmu, pri udržaní vnútorných atribútov štátnosti.

- Ďalší predaj štátneho vlastníctva a jeho presun pod kontrolu nadnárodných monopolov.

- Prudké zhoršenie ekonomickej situácie krajiny a úplná strata konkurencie schopnosti na svetovom a vnútorných trhoch.

- Mimoriadne zhoršenie životnej úrovne obyvateľstva, masová chudoba a zdivočenie občanov, urýchlenie vymierania Ruska.

- Najzlovestnejšia antikomunistická propaganda. Prudké zosilnenie politických represií proti ľavicovo – vlasteneckým silám.

- Prehĺbenie systémovej krízy a úplne rozbalancovanie celého systému fungovania krajiny.

- Reálna perspektíva zničenia našej tisícročnej štátnosti.

V Rusku sa chcú už po niekoľký krát pokúsiť o uskutočnenie „farebnej revolúcie.  Podarilo sa to na Ukrajine formou Majdanu. „Nevyšlo to“ v Bielorusku. Aj v prípade Ruska hľadajú osoby a hľadajú koordinátorov, ktorí by zabezpečili úspešný priebeh akcie. V Bielorusku sa na pomoci Cichanovskej podieľal poľský kanál Nexta, za ktorým sú spravodajské služby Západu.  V Moskve sa „naskytol“ Navaľnyj ako „obeť pokusu o atentát“. Na jeho podporu sa pokúsili zapojiť do protestov detí a školskú mládež ,cez mobilnú aplikáciu a sociálnu sieť  TikTok. Zatiaľ im to nevyšlo podľa predstav „mecenášov“.

Zdá sa, že Nexta pripravuje ruský analog bieloruskej činnosti, aby „viedol“ protestujúcich v mestách. Cez sociálne siete sa príslušné inštitúcie Západu snažia pripravovať podmienky a podnecovať „revolučné nálady“. Niektorí politológovia i redaktori hodnotili, že ani v Moskve, ani v iných miestach Ruska nebolo vidieť činnosť koordinátorov protestov. Paradoxný je však postreh, že veľvyslanectvo USA už v predvečer 23.januára vyvesilo zoznam nepovolených akcii v mestách Ruska. Aj so smerovaním pochodov demonštrantov, ktoré ruská opozícia vôbec nestanovila.

Dnes už je zrejme, že organizátori „prevratov“ už ani neskrývajú svoje scenáre, ktoré sú takmer rovnaké, až na drobné odlišnosti pri voľbe „hercov“ alebo situačných riešení. I tu potrebujú dočasných „hlavných aktérov“, akými boli napríklad v Československu „mŕtvy študent“, či nepodarený spisovateľ - disident. V Bielorusku nevýrazná manželka „disidenta - blogera“. V Rusku by to mal byť Navaľnyj, známy len ako „prenasledovaný opozičný politik“, ale inak ničím mimoriadnym nevynikajúci človek. Jeden ruský politik sa o ňom nedávno vyjadril, že ten človek neriadil ani skupinu domovníkov, tak ako chce riadiť Rusko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.