NAVAĽNYJ SLÚŽI ZÁPADU AJ PO SMRTI

Plánovaná likvidácia marionety prišla presne vo chvíli, keď si to Západ najviac želal. Potreboval totiž naliehavo neutralizovať dôsledky svojho skutočne obrovského mediálneho zlyhania, ktorým bol prelomový rozhovor Vladimira Putina s Tuckerom Carlsonom.

Foto SITA/AP
Dátum 18.02.2024

Západné spravodajské služby sú zjavne vyčerpané. Chýbajú im nové kreatívne nápady na spustenie farebnej revolúcie. Skúsili Guaidóa vo Venezuele, nevyšiel. Skúsili Cichanovskú v Bielorusku, tiež nevyšla. Skúsili Navaľného v Rusku, ani on nevyšiel. Jediný sa vydaril Zelenskyj. Ale ten im vyšiel až nechutne dobre.

Minister zahraničia Ruskej federácie Sergej Lavrov už dávnejšie zavtipkoval, že jediná krajina na svete, ktorá sa nemusí obávať farebnej revolúcie, sú Spojené štáty americké, keďže tie jediné nemajú americkú ambasádu.

Ak sa totiž skutočne pozrieme zblízka na spravodajské hry kolektívneho Západu, ktoré sú riadené priamou direktívou USA, uvidíme jednu spoločnú a veľmi jednoduchú zápletku príbehu na ohlupovanie davov po celom svete. Vytvoria si kladného hrdinu, ktorý musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu. Ten však napokon s pomocou „starostlivého a dobručkého“ Západu vyviazne pred smrteľným nebezpečenstvom a odvážne sa postaví diktátorovi vybranej krajiny. Ak to nevyjde na prvýkrát, príbeh sa mení na drámu a hrdina umrie. Jeho smrťou potom rozvášnia davy a na miesto hlavného hrdinu nastúpi niekto nový. Jednoduchý scenár vhodný pre argentínsku telenovelu.

Nedávno nás Západ kŕmil povestnou údajnou „otravou Skripaľovcov“, legendárnym Novičokom. Došlo k tomu 4. marca 2018, teda presne dva týždne pred prezidentskými voľbami v Rusku. Už vtedy sa naplno prejavila idiocia západných spravodajských služieb. Takýto zbabraný pokus o atentát dva týždne pred hlasovaním potreboval iba niekto, kto nebol favoritom volieb.

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že Západ je v akejsi agónii neschopnosti. Je až príliš zrejmé, že pod taktovkou USA konajú jeho vazali podľa dávno zabehnutých vzorcov. Opäť sa totiž opakuje nefunkčný scenár z histórie, keď nanovo štvú európske národy proti sebe, presne podľa vzoru prvých dvoch svetových vojen. USA totiž na obidvoch týchto vojnách profitovali a dnes je už nad slnko jasné, aký scenár sa tu opäť hrá. Amerike dochádza dych a potrebuje nové zdroje.

Natíska sa teda otázka, komu prospeje táto priam rituálna obeta v predvečer prezidentských volieb v Rusku. Navaľnyj sa ako líder nevydaril, tak teraz môže poslúžiť aspoň ako obeť. To je tá najjednoduchšia konštrukcia na otázku, prečo práve teraz. Pripomeňme si však, že Navaľnyj bol odsúdený za to, že od dôstojníka MI6 Jamesa Williama Thomasa Forda žiadal 10-20 mil. USD ročne za to, aby začal farebnú revolúciu v Rusku. (https://t.me/slovenskymedved/2212)

No a práve teraz sa v Rusku opäť schyľuje k prezidentským voľbám. Tie sú naplánované na polovicu marca. Tentoraz rolu Skripaľovcov prebral Navaľnyj, avšak už s ručením obmedzeným. To je totiž teraz na 100 percent ručené jeho smrťou.

Vyznieva to možno konšpiračne, lebo mainstream už predviedol celú plejádu obvinení, dôkazov a možno aj rozsudkov. Stačí už iba kat, ktorý teraz spravodlivo potrestá vinníka.

V slušnej spoločnosti sa však v takýchto prípadoch treba pozastaviť pri takýchto hlasných výkrikoch majiteľov pravdy, ktorí tvrdia „My všetko vieme! Môže za to Putin!“ Tak ako napríklad horlivý a nerozumný šéf Európskej rady Charles Michel. Ktorý bez toho, aby na čokoľvek čakal, dokonca ani na lekársku správu, okamžite vyniesol rozsudok. Vôbec nie je vylúčené, že túto svoju reč si pripravoval ešte v čase, keď Navaľný pokojne večeral v svojej cele.

Je až zarážajúce, že len niekoľko minút po správe o Navaľného smrti vedia západní politici všetko, čo s tým súvisí, ale o sabotáži na plynovodoch Nord Stream nevieme dodnes takmer nič. Aj keď to len mainstream sa tvári, že sa to asi ani nestalo. Rovnako je to aj so zostreleným lietadlom MH-17 nad Ukrajinou ešte v roku 2014 a mnohými ďalšími lžami, ktorými vytvárajú hologram nášho sveta.

Skutočnosť, že k likvidácii politickej mŕtvoly došlo teraz, už mesiac pred ruskými voľbami, má jedno jednoduché vysvetlenie. Západ potreboval naliehavo neutralizovať dôsledky svojho skutočne obrovského mediálneho zlyhania, ktorým bol prelomový rozhovor Vladimira Putina s Tuckerom Carlsonom. Ten si totiž pozrela až jedna miliarda divákov a odrazu sa začali vynárať stovky miliónov nepríjemných otázok a nebezpečných názorov po celom svete. 

V takýchto prípadoch majú spravodajské služby vždy vypracovaných niekoľko možností. Je preto veľmi priehľadné, že sa okamžite vynoril „berlínsky pacient“, ktorý bol pre Západ už iba pripomienkou minulých neúspechov. Nikto predsa nebude pochybovať, že za to môže Putin. No a takému človeku sa jednoducho neverí, ani keď s ním robil ten rozhovor samotný americký reportér.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.